Прем’єр Болгарії подарував Зеленському копію меча, оригінал якого зберігається в Росії

Прем’єр Болгарії подарував Зеленському копію меча, оригінал якого зберігається в Росії

Фото: facebook.com/zelenskyy.official

Прем’єр-міністр Болгарії Микола Денков подарував президенту України копію меча VII століття, який належав болгарському правителю хану Кубрату і є частиною Перещепинського скарбу. Про це він повідомив на спільній з українським лідером пресконференції. На сайті уряду Болгарії уточнили, що мова йде саме про репліку меча, оригінал якого зберігається у російському музеї.

– На знак наших багатовікових відносин з Україною ми подарували сьогодні президентові Володимиру Зеленському меч хана Кубрата. На мечі два різні символи: перший означає долю, яка завойовується мечем, а другий – єдність. Похований на території України хан Кубрат говорив, що для того, щоб досягти успіху, треба бути в єдності, – сказав прем’єр.

Президент висловив подяку за подарунки і пожартував, що кожного разу, коли отримує подарунок чи орден, то ставить запитання: «А чи можна ППО?».

Меч є частиною Перещепинського скарбу, який археологи знайшли у 1912 році біля села Мала Перещепина, поблизу Полтави. Скарб складався із 800 предметів, більшість із яких золоті, інші – срібні. Це найбагатший скарб знайдений у Східній Європі. 1984-го німецький археолог Йоахім Вернер заявив, що ці речі належать болгарському хану Кубрату. Меч, копію якого подарували Зеленському, та перстень хана Кубрата є важливими для болгар реліквіями. Вони зберігаються у російському музеї. У 2019 році Росія надала їх Болгарії для виставки.

Оригінал меча. Фото: gov.bg/bg

  • 26 лютого вперше за час війни в Україну прибув віцепрем’єр Болгарії Денков. Він зустрівся з українським прем’єром Денисом Шмигалем, вшанували пам’ять полеглих захисників України. Денков також оглянув багатоповерхівку в Києві, яка постраждала від російського обстрілу.
  • 25 січня уряд Болгарії продовжив тимчасовий захист для українців, які прибули після початку війни в Україні.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *