Німеччина вірить у виділення €50 млрд для України від ЄС

У Німеччині очікують, що Україна все ж отримає новий транш допомоги від Європейського Союзу на 50 млрд євро. Там впевнені, що держави-члени блоку ухвалять відповідне рішення, навіть якщо Угорщина продовжить його блокувати.

7106_63070.jpg (53.98 Kb)

Про це сказав офіційний представник міністерства закордонних справ ФРН Крістіан Вагнер під час виступу на черговій урядовій пресконференції у Берліні у четвер, 28 грудня. Його слова процитувало видання Bloomberg.

Він підкреслив, що коаліційний уряд канцлера Олафа Шольца надасть Україні військову підтримку на суму 8 мільярдів євро у 2024 році, і Берлін продовжить “активну кампанію” за ухвалення більшої допомоги ЄС на 50 млрд євро на початку наступного року.

“ЄС у будь-якому випадку продовжить надавати підтримку Україні. 26 країн Євросоюзу, звичайно, теж зможуть діяти. Але я не хочу зараз розмірковувати про те, як могла б бути організована така підтримка. Це також потребує подальших консультацій у Брюсселі”, – сказав представник відомства.

Раніше глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив упевненість, що держави ЄС ухвалять рішення про виділення нашій країні 50 млрд євро. На його думку, на позитивний крок у цьому питанні варто очікувати, навіть незважаючи на можливе вето Угорщини.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн також заявила, що зрив Угорщиною надання Україні 50 млрд євро допомоги від ЄС не означає, що країна не отримає цих коштів. Рада ЄС усе ж досягла принципової згоди з цього питання, хоча саме рішення і було відкладено. А на випадок, якщо угорський прем’єр Віктор Орбан, якого називають “другом Путіна”, продовжить накладати вето, ЄС матиме запасний варіант.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *