Німеччина хоче значно врізати кошти українським біженцям

Уряд Німеччини планує вдвічі скоротити кошти, що виділяються регіонам на прийом та інтеграцію біженців, зокрема українців. Це має статися вже 2024 року.

Nimechchina Hoche Znachno Vrizati Koshti Ukrayinskim Bizhencjam A381825, Business News

Про це у понеділок, 25 вересня, повідомив видання Reuters. Два джерела в уряді ФРН сказали, що Берлін уже проінформував регіони, що на підтримку витрат, пов’язаних із прийомами біженців, виділить максимум 1,7 мільярда євро.

2023 року сума становить 3,75 мільярда євро. Крім того, як кажуть співрозмовники журналістів, уряд нібито планує скасувати свій внесок у витрати на інтеграцію українських біженців та догляд за ними.

Як йдеться в матеріалі, рішення було вжито в рамках заходів щодо скорочення бюджетних видатків на тлі інфляції, що росте.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до Німеччини переїхало понад мільйон українців. Їхня підтримка “лягає тягарем” на міста та муніципалітети держави. У зв’язку з цим 16 німецьких земель зажадали більше коштів від уряду ФРН на покриття витрат на біженців у наступному році.

Кількість українців-біженців у Німеччині за рік зросла більш ніж на 400 тис. осіб . При цьому кількість біженців у Польщі за цей період скоротилася на 350 тис. осіб. Дослідження показують, що біженців насамперед турбує не розмір зарплати в тій країні, де вони знаходяться, а розмір допомоги.

Так, 42% українців переїхали до Німеччини через вищі виплати і лише 27% – через вищі зарплати. При цьому роботу знайшли лише 31% біженців.

Раніше польська влада заявила про те, що з 2024 року припинить всю допомогу українським біженцям . Зокрема, їх збиралися позбавити права на безоплатний доступ до медицини, освіти, ринку праці, а також можливості законно перебувати в країні та отримувати виплати.

У відповідь на це повідомлялося, що Рада ЄС має намір фактично змусити Польщу продовжити тимчасовий захист українців – принаймні до 2025 року. Ухвалення відповідного рішення очікується вже 28 вересня.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *