Конфіскація активів рф: чим Кремль погрожує США

Росія погрожує США та їхнім союзникам застосуванням симетричних дій у разі конфіскації її закордонних активів. Там стверджують, що країни Заходу розмістили в РФ активів на схожу суму, як і Росія на Заході.

4535_1470475112_sankcii.jpg (59.73 Kb)

Про це заявив міністр фінансів Росії Антон Силуанов, передає Bloomberg. Втім, зазначається, про які саме активи Заходу йдеться, російський міністр не уточнив.

“Росія дасть “симетричну” відповідь на будь-які дії США та їхніх союзників, спрямовані проти її заморожених активів за кордоном, заявив міністр фінансів Антон Силуанов. … Він зазначив, що у Росії “заморожених” активів не менше, ніж у Заходу”, – йдеться у повідомленні.

У Росії розповідають про втрату миру довіри до долара

При цьому, наголошується, російський міністр висловив думку, що інші країни нібито роблять висновки із ситуації з блокуванням активів РФ. Зокрема, стверджує він, “китайці скорочують свою участь у американських цінних паперах”.

Ба більше, Силуанов розповів, що через заморожені російські гроші довіра світу до головних західних валют нібито починає втрачатися. “Надійність долара та євро підірвана”, – заявив він.

Конфіскація активів Росії може виявитися законною

Тим часом група експертів з міжнародного права підтримала ідею конфіскації заморожених активів російського Центробанку, які складають близько 280 млрд доларів. Передбачається, що ці кошти можна буде використати як компенсацію за шкоду, завдану Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Експерти стверджують, що конфіскація була б законною з погляду міжнародного права, оскільки Росія порушила його фундаментальні норми. Насамперед принцип недоторканності територіальної цілісності та суверенітету України.

За даними Bloomberg, висновок підписали 10 відомих юристів і дипломатів зі США, Великої Британії, країн ЄС та Японії, зокрема колишній радник з правових питань Держдепартаменту США при адміністрації Барака Обами Гарольд Хонджу Кох і колишній стратегічний консультант адміністрації Джо Байдена Філіп Зеліков.

Попри те, що аналіз був запрошений зацікавленими урядами, зокрема деякими членами “Великої сімки”, автори окремо вказали: “Ніхто з нас не діє від імені спонсорів чи клієнтів”. Втім у листі йдеться про те, що Кох справді представляє Україну в деяких міжнародних трибуналах.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *