Спеціаліст підкреслив, що коливання курсу долара та дипломатичні ініціативи, спрямовані на врегулювання конфлікту, істотно не впливають на український валютний ринок.
За відсутності помітних зрушень в економіці курс долара в квітні коливатиметься в межах 41,5-42,3 грн/дол.
За словами начальника департаменту казначейства банку «Глобус» Тараса Лєсового, у квітні на валютний ринок впливатимуть монетарні стратегії НБУ, спрямовані на зміцнення гривні та послаблення споживчого цінового тиску, активна діяльність аграрного сектору, який продаватиме надлишки валюти, а також загальний стан економіки країни.
“Якщо економічний ландшафт не зазнає суттєвих змін, ми можемо очікувати, що курс долара залишиться в діапазоні 41,5-42,3 UAH/USD, а з початку року його зростання не повинно перевищувати 0,7% (це стосується максимально допустимих/очікуваних коливань). Хоча з початку року на ринку можуть відбуватися тимчасові коливання, але навряд чи вони будуть суттєвими в довгостроковій перспективі. погроз», – констатував Лісовий.
Він зазначив, що за останні місяці Нацбанк вже тричі коригував облікову ставку, підвищивши її до 15,5%. Залежно від наслідків останнього збільшення можуть відбуватися подальші зміни.
“Очікується, що інфляційні прогнози залишаться в межах 13-15% у річному вимірі, а місячне зростання індексу цін може складати 0,8-1,5%. Стабільність гривні в поєднанні з стратегією валютних інтервенцій дозволить запобігти різким коливанням обмінного курсу та підтримувати рівновагу між попитом і пропозицією. Таким чином, як і раніше, поточні рухи на валютному ринку будуть мінімальними та різноплановими,” Орієнтиром для готівкового ринку продовжить служити міжбанківська ставка, а розрив між ставками міжбанку та готівкового ринку залишиться невеликим», – зауважив експерт.
Лісовий також припускає, що під час майбутнього засідання монетарного комітету НБУ в квітні питання про подальше коригування облікової ставки може бути на порядку денному. Він зазначив, що результат залежатиме від економічної ситуації та ефективності раніше застосованих монетарних інструментів.
«У квітні в країні відзначатиметься Великдень. Тому цілком ймовірно, що доступність готівкової валюти може зрости (приблизно на 15%), оскільки люди можуть використати частину своїх валютних заощаджень на підготовку до свят. Це може додатково сприяти загальній стабільності курсу валют», – пояснив Лісовий.
Банкір стверджує, що міжнародні коливання долара і дипломатичні зусилля щодо розв'язання війни не відіграють вирішальної ролі на українському валютному ринку.
«Важливо визнати, що країна функціонує в надзвичайних умовах, а Нацбанк задає тон ринку, впроваджуючи ефективні контрольно-регуляторні заходи. Наразі ситуація стабільна, жодних ознак кризи немає. Динаміка долара на світових ринках є скоріше допоміжним індикатором для аналітичних інсайтів, і дискусії про припинення війни навряд чи матимуть прямий вплив на баланс попиту та пропозиції», – підсумував Лісовий.