Ірландія змінює правила для українських біженців

В Ірландії, яка є однією з найбільш лояльних до українських біженців країн ЄС, мають намір значно урізати виплати вимушеним переселенцям. Замість 220 євро на тиждень (близько 800 євро або 33 тис. грн на місяць) українцям мають намір платити 38,8 євро на тиждень (близько 150 євро, або 6 тис. грн на місяць).

2689_71_main-v1638810437.jpg (29.73 Kb)

Крім того, посиляться умови надання безкоштовного житла від держави – через 90 днів проживання у такому житлі біженцям доведеться шукати нове місце. Такі заходи розробив уряд Ірландії, пише Euronews.

Якщо зміни остаточно ухвалять, нові правила почнуть діяти у січні 2024 року. Передбачається, що запровадження суворіших умов скоротить приплив нових біженців з України до країни, а також мотивуватиме українців шукати роботу.

Справа в тому, що Ірландія прийняла вже 100 тис. українських біженців, і 75 тис. із них отримали надане державою житло. Працюють водночас лише 14 тис. українців, тобто 14% від загальної кількості.

При цьому багато нових біженців прибувають до Ірландії не з України, а з інших країн ЄС, де соцвиплати нижчі (подібну проблему також має Німеччина). На цьому тлі влада Ірландії хоче привести розміри своїх виплат у відповідність з іншими європейськими програмами.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *