Ірландія готує зміни для українських біженців

Ірландський уряд готує зміни у програмі прихистку українських біженців. До кінця року українців можуть зобов’язати сплачувати за житло.

Irlandija Gotuye Zmini Dlja Ukrayinskih Bizhenciv 9f3a12f, Business News

Про це заявив прем’єр-міністр країни Лео Варадкар, передає The Irish Times.

За словами прем’єра, уряд сподівається до кінця року прийняти заходи, які б зобов’язували біженців платити за житло. Також очікуються зміни у соціальних виплатах. Це має сповільнити наплив людей з України.

«Українцям тут все одно будуть раді. Будь-якому українцю, який приїде до Ірландії, не буде відмовлено, цього не станеться. Однак ситуація, яку ми маємо на цей час, полягає в тому, що цифри були дуже великими. Це чинить величезний тиск на розміщення біженців», — сказав Варадкар.

За даними уряду, щотижня до Ірландії прибуває від 500 до 800 українців, третина з них приїжджає після тимчасового захисту з інших європейських країн. Ірландія вже надала прихисток близько 100 тисячам українців.

«Цифри були дуже великими. Це чинить величезний тиск на розміщення. Нам потрібно вжити заходів, які сповільнять цифри, аби у нас було більше часу, щоб розв’язати питання з житлом», — зазначив він.

Лео Варадкар також зауважив, що уряд не може закривати очі на те, що є дефіцит житла для біженців, влада перебуває в ситуації коли розміщує людей у наметах і контейнерах.

За даними ірландського уряду, близько 14 тис. українських біженців уже знайшли собі роботу в цій країні, водночас зміни соціальних виплат заохотять людей більше працевлаштовуватися.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *