Які пільги мають ветерани військової служби в Україні

Про те, хто може отримати статус ветерана військової служби та які пільги передбачені для ветеранів розповів на брифінгу в Military Media Center представник Печерського районного в Києві територіального центру комплектування та соціальної підтримки сержант Ярослав Бондаренко.

Jaki Pilgi Majut Veterani Vijskovoyi Sluzhbi V Ukrayini B51fdd8, Business News

Ветеранами військової служби можуть бути громадяни України, які:

бездоганно прослужили на військовій службі не менше 25 календарних років або 30 років на пільгових умовах;
особи з інвалідністю I і II групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних із виконанням обов’язків військової служби;
особи з інвалідністю I і II групи, інвалідність яких настала внаслідок захворювання, отриманого під час проходження військової служби, які мають вислугу військової служби 20 років і більше.

Як оформити посвідчення ветерана ветерана військової служби

Для цього необхідно звернутися до районного територіального центру комплектування (ТЦК) за місцем реєстрації ветерана. До ТЦК потрібно надати такі документи:

заяву на отримання посвідчення ветерана військової служби;
копію паспорта або ID-картки;
копію ідентифікаційного коду;
витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
дві фотографії;
копії наказів про звільнення з військової служби;
довідку МСЕК про отримання інвалідності I або II групи, що настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних із виконанням обов’язків військової служби.

Які пільги надаються ветеранам військової служби

Ветерани можуть безоплатно лікуватися в закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України та першочергово отримувати ліки за рецептом.

Крім цього, ветеранів, які потребують поліпшення житлових умов, першочергово забезпечують житлом. Додатково ветерани мають:

50-відсоткову знижку на оплату комунальних послуг та оплату за користування житлом;
переважне право забезпечення санаторно-курортним лікуванням у санаторіях із пільговою оплатою вартості путівок ветеранів та членів їхніх сімей;
безоплатний щорічний проїзд у межах України залізничним і міжміським транспортом для лікування та відпочинку в санаторіях і будинках відпочинку;
безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільного транспорту загального користування в сільській місцевості.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *