Гвоздій з «Укргідроенерго» під час війни провів за кордоном 13 місяців, отримуючи мільйонну зарплатню, – журналісти

Гвоздій з «Укргідроенерго» під час війни провів за кордоном 13 місяців, отримуючи мільйонну зарплатню, – журналісти

Фото: Антикор

Амстердам, Берлін, Відень, Мілан, Париж – ось лише невеликий перелік міст, які відвідав голова Наглядової ради «Укргідроенерго» Валентин Гвоздій за останні півтора роки. І все це – на тлі війни в Україні та за бюджетний кошт. Як чиновнику вдається поєднувати «роботу мрії» в державній компанії з закордонними вояжами та стилем життя мільйонера?

Аби зрозуміти це, журналісти-росзлідувачі каналу Bavovna UA намагались взяти коментар у очільника Наглядової ради держкорпорації «Укргідроенерго»  особисто. Але на робочому місці невловимого Гвоздія не застали – поспілкувались лише з його секретаркою. Проте зуміли з’ясувати низку цікавих фактів про відрядження посадовця.

Як виявили репортери, буквально напередодні широкомасштабного вторгнення рф (а саме – за п’ять днів до 24 лютого 2022 року) пан Гвоздій виїхав з України на цілих п’ять місяців. А назад повернувся вже в липні, проте ненадовго – лише на місяць. 

Зауважимо, крім державної роботи, Валентин Гвоздій також є адвокатом та керуючим партнером GOLAW. Загалом за час воєнного стану Валентин Гвоздій провів на робочому місці в «Укргідроенерго» всього три місяці. А за межами країни – сумарно понад рік. Тобто майже 85% від усього трудового часу. Ба більше, за даними інсайдерських джерел, у червні цього року чиновник знову виїхав з України, і коли повернеться – невідомо.

Однак зарплатню у державній корпорації пану Гвоздію продовжували нараховувати, навіть під час закордонних вояжів. Загалом за свою чотирирічну каденцію в «Укргідроенерго» посадовець заробив приблизно 8 мільйонів гривень. Таким чином, середня місячна зарплатня пана Валентина становить майже 170 тисяч гривень. Тоді як середньомісячний дохід пересічного українця – вдесятеро менший.  Зауважимо, статки можновладця привертають неабияку увагу в контексті його посади й питань, які накопичились до «Укргідроенерго». 

Так, як повідомило видання «Антикор», на початку 2020 року у рамках проєкту Дністровської ГАЕС державна корпорація «переплатила» 400 млн грн генпідряднику – консорціуму «НВО «Укргідроенергобуд», афілійованому з трестом «Спецгідромонтаж» із Санкт-Петербурга. І це – вже в період після анексії Криму й початку бойових дій на Донбасі.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *