Чи відчують на собі зміни від націоналізації клієнти “Сенс Банку”

В Україні офіційно розпочалася процедура націоналізації одного з десятки найбільших банків “Сенс Банк”. При цьому клієнти змін на собі не повинні відчути, а робота банку зупинятися не буде.

6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

Про це йдеться у матеріалі. Свої кошти в “Сенс Банку” розмістили 2,9 млн клієнтів. Банк входить до десятки найбільших і є системним. саме тому його не можна просто закрити: у такому разі є загроза фінансовій стабільності всього ринку.

Головне завдання НБУ, Фонду гарантування вкладів фізосіб та Мінфіну – зробити так, щоб для клієнтів націоналізація пройшла непомітно. Мабуть, так це станеться. Адже, згідно з повідомленням Нацбанку, процедура націоналізації, зокрема призначення нового керівництва “буде забезпечена в найкоротші терміни для його безперебійної роботи”.

“Таке рішення дозволить забезпечити подальшу стабільну роботу банку, захист інтересів вкладників та інших кредиторів банку… та запобігти негативним наслідкам на фінансовому ринку”, – запевнили в НБУ.

Головне завдання НБУ, Фонду гарантування вкладів фізосіб та Мінфіну – зробити так, щоб для клієнтів націоналізація пройшла непомітно. Вірогідно, так це станеться.

Банк не потребує термінового “порятунку”, він відповідає нормативам Нацбанку. Економічних причин ліквідації немає. Тому держава не витратить багато коштів на націоналізацію, як це було з “Приватом” (його довелося терміново докапіталізувати, щоб уникнути краху). А якщо “Сенс Банк” вдасться швидко та вигідно продати, то держава може ще й заробити.

Держава внаслідок націоналізації (з урахуванням ще чотирьох держбанків) контролюватиме 56,6% всього банківського ринку. І в НБУ, і в Кабміні погоджуються, що так не повинно бути. Крім того, у рекомендаціях МВФ іноді згадується необхідність продати держбанки. Процес приватизації був запланований на 2024 рік.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *