Гаубиці Грім, танки Чорна пантера, винищувачі FA-50: що може дати нам Південна Корея

Гаубиці “Грім”, танки “Чорна пантера”, винищувачі FA-50: що може дати нам Південна Корея

Фото: wikiwarriors.org

Після того, як два диктатори – Володимир Путін та Кім Чен Ин – домовилися про військове співробітництво та постачання зброї з Північної Кореї до Росії, Південна Корея має намір зняти заборону на постачання озброєння в Україну. Раніше Сеул надавав нам лише фінансову та гуманітарну допомогу.

“Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні”, – йдеться у повідомленні найбільшого південнокорейського інформаційного агентства Yonhap News Agency, яке посилається на заяву радника з національної безпеки президента Південної Кореї Чан Хо Джина. Чим може реально допомогти Південна Корея армії України – у матеріалі Коротко про.

Сеул – один із світових лідерів з розробок та постачання зброї

Південна Корея має не тільки великі запаси зброї, але й виробляє багато сучасної техніки. Країна робить все: від літаків до боєприпасів до них, від балістичних ракет до систем ППО.

Як повідомляє Deutsche Welle, Південна Корея входить до найбільших постачальників зброї у світі. Наприклад, у межах найбільшої у своїй історії експортної військової угоди Південна Корея погодилася продати Польщі близько 1000 танків K2, а також 648 самохідних гаубиць та 48 винищувачів FA-50.

У 2022 році Південна Корея почала нарощувати виробництво озброєнь найшвидше у світі. Наприклад, один із південнокорейських оборонних заводів виробляє 14-колісні 47-тонні гаубиці – K9 ​​Thunder («Грім»). Дальність стрільби таких самохідних артилерійських установок – 40 км.

“Ми здатні постачати продукцію у найкоротші терміни. Наприклад, створення однієї гаубиці з нуля йде від 3 до 4 місяців. Південнокорейська військова промисловість має одну ключову перевагу перед іншими країнами світу: вона завжди була готова до війни”, – заявив керівник виробництва оборонної компанії, що виробляє гаубиці, Лі Кенг Хун.

Іноземні держави вважають південнокорейське військове обладнання надійним і технологічно просунутим, але не таким дорогим, як системи, розроблені іншими країнами, зокрема США. Наприклад, винищувач KAI T-50 (інша назва FA-50), швидше за все, коштуватиме близько 30 млн доларів, що значно дешевше, ніж американський F-35 (який коштує не менше 77 млн ​​доларів у базовій комплектації).

Танк K2 «Чорна пантера» – сучасний південнокорейський основний бойовий танк. Фото: wikipedia.org

Гаубиці «Грім», 155-мм снаряди та танки «Чорна пантера»

Що може запропонувати Південна Корея Україні? Так, наприклад, армія країни має у своєму розпорядженні “дуже значний” арсенал артилерії: 1,3 тисячі самохідних 155-мм гаубиць К9 Thunder («Грім») і більше 1 тисячі K55/К55А1. Це корейська модернізація американської самохідки М109. Південна Корея також має налагоджене виробництво 155 мм снарядів, які активно використовуються українською стороною на полі бою.

Танк K2 «Чорна пантера» – сучасний південнокорейський основний бойовий танк, взятий на озброєння у 2014 році. Машина була розроблена південнокорейським Агентством з оборонних розробок (Agency for Defense Development, ADD) та компанією Hyundai Rotem (підрозділ Hyundai Motors). K2 має замінити у військах американські танки M48 та доповнити парк танків K1.

Точність вогню K2 забезпечується сучасним прицільним комплексом з тепловізійним каналом та лазерним далекоміром. Декларується можливість автосупроводу цілі на дальності до 10 км, а швидкість наведення дозволяє вражати навіть повітряні цілі, що низько летять, з 120-мм гармати (звичайно, не надзвукові винищувачі). У розпорядженні командира є повноцінний панорамний приціл із необхідним набором сенсорів. У той же час ще одна особливість K2 – автоматизована система управління танковим підрозділом, що дозволяє розподіляти цілі між машинами.

Характеристики

  • Вага – 55 тонн.
  • Екіпаж – 3 особи.
  • Озброєння – 120-мм гладкоствольна гармата, два кулемети – 7.62 мм і 12.7 мм. У боєкомплект входять 40 снарядів.
  • Двигун – потужність 1500 к. с.
  • Максимальна швидкість – 70 км/год.
  • Запас ходу – 450 км.

Унікальна південнокорейська гаубиця “Грім”.

Літаки не гірші за F-16

Винищувач FA-50 може нести високоточні ракети класу “повітря-повітря” AIM-120 AMRAAM і крилаті ракети Naval і Joint Strike Missile. Вони можуть бути сумісні з американськими літаками F-16. FA-50 має повноцінний сучасний радар AN/APG-83, що встановлюється на сучасних версіях американського літака F-16, здатний виявляти цілі на відстані до 370 км.

Цей літак може нести на 7 точках підвіски 4,5 тонни озброєння, включаючи “класичний” високоточний набір “повітря-земля”: протитанкові ракети AGM-65 Maverick з дальністю пострілу до 30 км і високоточні бомби JDAM. А це вже перетворення FA-50 на легкий штурмовик.

Характеристики:

  • екіпаж – 2 особи;
  • довжина – 13,1 метра;
  • розмах крил – 9,45 метра;
  • висота – 4,95 метра;
  • вантажопідйомність – 3740 кг;
  • максимальна швидкість – 1837 км/год.

Винищувач FA-50 за характеристиками не поступається довгоочікуваним F-16. Фото: wikipedia.org

Південна Корея має системи Patriot і свої розробки ППО

Як повідомляє південнокорейське інформаційне агентство Yonhap News Agency, Південна Корея може також передати Києву системи ППО. Варто зазначити, що Південна Корея має різні системи ППО. Це:

  • MIM-104 Patriot – Південна Корея використовує модернізовані версії, такі як PAC-2 та PAC-3;
  • K-SAAM – корейська система ППО, розроблена для захисту кораблів від ракетних та повітряних загроз;
  • KM-SAM – південнокорейська зенітно-ракетна система середньої дальності, розроблена на базі технологій з російської системи 9К37 “Бук”;
  • K30 Biho – зенітний самохідний комплекс ближньої дії, оснащений 30-мм автоматичними гарматами та ракетами;
  • THAAD – американська система ППО, призначена для перехоплення балістичних ракет середньої дальності у верхніх шарах атмосфери.

До речі

Південна Корея вже давно допомагає Києву

Водночас слід зазначити, що Південна Корея неофіційно вже давно постачає зброю Києву. Тільки робить це вона через треті країни, зокрема, через Польщу. 2023 року Південна Корея надала більше артилерійських снарядів, ніж увесь Євросоюз, зазначає співробітник Foreign Policy Research Institute Роб Лі. За даними The Wall Street Journal, минулого року Південна Корея лише за 41 день таємно поставила понад 300 тисяч 155-мм артилерійських снарядів. Це дозволило Україні запускати по 7 тис. снарядів на день.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *