Чи заживемо краще у 2024-му: економічний прогноз

Економічна ситуація в Україні залежить від ситуації на фронті та допомоги союзників.

6706__114055934_groshy1.jpg (.14 Kb)

Поки що інфляція вповільнюється, однак ціни на продукти можуть вирости у новому році. А зростання зарплат уповільниться. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економіст Володимир Дубровський.

“Все залежить від ситуації на фронті та допомоги союзників. У цьому випадку, навіть більше від допомоги і від бомбардувань Росії. Дуже багато є різних факторів: якщо надалі нічого особливого не станеться, то можна очікувати відновлення економіки невеликими темпами: декілька відсотків на рік. Знову ж таки, залежить від мобілізації. Якщо буде мобілізовано більше людей до ЗСУ і повернуться ті, хто там вже були, то це збільшить зростання ВВП. Загалом наразі так складається, що допомога від партнерів у нас буде наступного року і тому курс буде відносно стабільним. Можливо, в тих межах, в яких він коливався весь цей час, можливо він трошки девальвує, але не катастрофічно. Що можна з більшою впевненістю сказати, що зблизиться готівковий і безготівковий курси”, – сказав Дубровський.

Поки що інфляція вповільнюється, додав економіст.

“Я не бачу причин чому вона має збільшитися наступного року. Якщо все буде гаразд звичайно, великого такого зростання цін, скоріше за все, не буде. Можливо, коштом девальвації трошки підростуть ціни, але, скоріше за все, це буде в межах тих самих відсотків 5-7 відсотків інфляції”, – уточнив Дубровський

Зарплати наразі зростають впевнено, і це якраз є таким нестійким фактором, наголосив економіст.

“Тому що зарплати зростають, а продуктивність – ні. Вони зростають через брак робочої сили, через те, що багато людей в еміграції, багато людей воюють. Я би сказав напевне, що зростання зарплат уповільниться, бо на цей рік це було ще з урахуванням доволі високої інфляції. Зараз – високої інфляції не буде і до літа очікування працівників і можливості роботодавців не будуть зростати”, – пояснив Дубровський.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *