Білгородські страждання та операція ХТО тут?: як росіяни диверсантів лякалися – Новини на KP.UA

Білгородські страждання та операція «КТО тут?»: як росіяни диверсантів лякалися

Фото: t.me/astrapress

«Кордонів ключ переламаний навпіл» – цю фразу із нетлінної пісні «Громадянської оборони» хто тільки не згадував у перший день цього тижня. Як і «Все йде за планом», звідти ж… Прорив деякими диверсантами російського кордону в Білгородській області пройшов під крики росіян, які не вірили ранковим новинам, «Ви все брешете!», що змінилися надвечір рефреном «А нас за що?». І виявився нічим іншим, як  хорошим ляпасем всім шанувальникам «руських весен», «закликів» та «Києва за три дні». Але що ще буде…

КПП хороший, персонал ввічливий

Втім, ми не беремо на себе працю військових експертів, які вже будують припущення, що ж ще буде. Тут би розібратися, що це було – чи диверсія, провокація, початок громадянської війни в РФ чи це українські солдати-відпускники, які випадково заблукали (згадуємо 2014 рік і аналогічні слова Путіна про “зелених чоловічків” у Криму).

Близько полудня 22 травня стало відомо, що якийсь КПП «Грайворон» мало того, що раптом спалахнув від артилерійських снарядів, то через нього з боку України раптом відносно спокійно і не зустрічаючи опору кілька годин тому заїхала колона (перелякані очевидці називали цифру від 1 до 20). ) танків та бронетранспортерів. Чемні російські прикордонники на КПП не створювали перешкод колоні і навіть не перевірили документи у водіїв та пасажирів, вважаючи за краще тихо-мирно здатися в полон.

Документи, звісно, варто було б перевірити, бо у «пасажирів» вони практично всі були російськими. Ах, як би тріщали зламані шаблони російських обивателів, адже у диверсантів мають бути в комплекті лише український паспорт, фото Степана Бандери, візитівка Яроша та автобусний квиток до Тернополя!

– Не страшно, – сказали перші коментатори, доїдаючи порцію пельменів біля ноутбука з новинами. – Зараз їх знайде росгвардія та всіх уб’є. Ми за мир!

Несміливі зауваження на тему, чому ж цей кордон з Україною не замінований, а КПП не озброєний нічим, окрім як добрим словом, припинялися погрозами написати донос за дискредитацію російської армії. На тому й затихли поки що.

Бійці РДК на КПП Грайворон. Фото: t.me/astrapress

«Я з Росії, здрастє»

За годину диверсанти вийшли в ефір і представилися: мовляв, «Російський добровольчий корпус», здрастє, товариші! Виклали відео з вітанням на КПП «Грайворон», з якого зняли на згадку вивіску, та вирушили далі до сіл. Обивателі дивилися відео роззявивши роти, а найбільш просунуті користувачі інтернету, погугливши, на свій жах виявили, що РДК не визнана терористичною організацією, не є іноагентом і екстремістом, не заборонена в Росії – тобто в принципі ніщо не заважає громадянам Росії кататися на танках територією Росії. Нема такого закону.

Поки вражені росіяни намагалися позбутися відчуття легкого жаху і зовсім непомітної паніки, російські ЗМІ вперто мовчали і вдавали, що нічого не відбувається. Тільки до третьої години істеричні крики з Білгородщини нарешті пробили завісу мовчання: «диверсанти захопили Будинок культури в селі Гора-Поділ», «зайшли у відділення поліції і тепер у них є форма та автомобілі»… Для заспокоєння громадян в ефір було випущено Дмитра Пєскова, який заприсягся, що Путіну вже все доповіли, «а мета диверсії – мінімізувати політичний ефект від втрати українською стороною Артемівська (Бахмута)».

– Йде видавлювання українських диверсантів з російської території та знищення цієї диверсійної групи, сил та коштів на місці достатньо, – бадьоро заявив Пєсков. Одразу ж з’явилися «неспростовні докази», що насправді в Білгородській області російські військові створили пастку для диверсантів (їх таки наполегливо називали українськими). Їм дозволили пройти вглиб району… щоби ліквідувати!

Поки частина населення аплодувала цьому геніальному плану верховного головнокомандувача, інші спішно кидали речі в автомобілі, згадуючи Бабеля та його дуже своєчасний вислів «Здається, ми на порозі грандіозного шухера». Найстійкіші готувалися до штурму сіл, істерично строчили кілометрові пости у соцмережах.

Тим часом диверсанти заїжджали в села, людей не чіпали, чим теж лякали співвітчизників, облич не приховували, але зброєю бряцали голосно. Зупинялися біля дворів. Там їх несміливо знімали на телефони, сховавшись за віконними шторами, притихлі мужики, які ще 9 травня кричали «Можемо повторити!» і пили «за нашу перемогу».

Трофеї з КПП Грайворон. Фото: t.me/astrapress

Танки можна купити у будь-якому воєнторзі

Ближче до вечора з української сторони прозвучала заява про те, що наша країна до того, що відбувається, не має безпосереднього відношення. А глава Офісу президента Михайло Подоляк, злегка посміхаючись, заявив: «Як відомо, танки продаються в будь-якому російському воєнторзі, а підпільні партизанські загони складаються з громадян Росії».

З окупованих росіянами Донецька та Луганська долинув сардонічний сміх – там згадали минуле. У 2014 році це була улюблена цитата Путіна – відразу після солдатів-відпускників, що заблукали. Коли всі питали в нього, звідки у «ополчення» на Донбасі ракетні системи та артилерійські установки, Путін мляво відповідав, мовляв, усе це можна купити в будь-якому воєнторзі.

Минуло кілька годин, але відповіді на запитання «що це було і навіщо?» так і не пролунало. Як одна з цілей «диверсантів» – називалося законсервоване сховище ракетних військ стратегічного призначення «Білгород-22», де начебто зберігаються (зберігалися?) ядерні боєприпаси. І їх начебто вже вивозять. Або не вивозять.

Перелякане населення прикордонних сіл Грайворонського району вимагає також їх вивезти й подалі. МНС повідомляє, що евакуації не буде, але звідкись приїжджають автобуси, куди люди вантажаться похапцем. Ті, що залишилися, ламають двері в укриття, що колись були бомбосховищами, а зараз стали затопленими підвалами. Принагідно обзивають владу непристойними словами і цікавляться, за що вони всі ці роки платили податки і куди пішли мільярди рублів, виділених на оборонку?

Хтось згадав про оборонні пірамідки – «зуби дракона», встановлені десь тут неподалік. Об цю огорожу вщент мала розбитися вся армія диверсантів, але… Але сталося непередбачуване. Замість того, щоб їхати полями і натрапити на диво-пірамідки, «диверсанти» поїхали через села асфальтованими дорогами без жодних пірамідок. Простіше кажучи – супротивник об’їхав перешкоду. А про те, якими словами в соцмережах згадувалась назва села Глотове, біля якого і були натикані “зуби дракона”, навіть говорити непристойно.

Власне, у Глотові, Грайвороні та Козинці розгорнулися усі драматичні події понеділка, 22 травня. Саме жителі цих сіл, ридаючи, вимагали їх відвезти в безпечне місце, дзвонили своїм місцевим «князькам» і з подивом дізнавалися, що “князьки” вже виїхали, а хто залишився в селі з «диверсантами» – то не їхня, “князьківська” проблема.

“КТО ж тут?”

Власне, хто вони, диверсанти? Переважно громадяни РФ, які створили два формування – вже згаданий РДК та «Легіон “Свобода Росії». У своїх відео вони визначають цілі свого рейду як створення смуги безпеки для захисту цивільних, а також демілітаризація прикордонних районів Білгородської області.

Колишній актор Кирило Канахін. Фото: t.me/astrapress

У соцмережах вже розкрили особи кількох учасників «рейду», які не приховували обличчя. Один з них – колишній актор Кирило Канахін, який раніше вже брав участь у «рейді» до Брянської області. Канахін знімався у серіалі «Глухар», був актором «Театру Луни». За участь у незаконних акціях у РФ на нього було заведено кримінальну справу у 2018 році, тоді ж він і виїхав із країни. Його оголосили у федеральний та міжнародний розшуки та внесли до списку екстремістів та терористів. Ще один учасник – якийсь Олексій Долгов із Первомайська (місто в окупованій частині Луганської області). Третій упізнаний учасник – колишній офіцер ФСБ Ілля Богданов, також із «Брянського рейду». На свіжих відео саме він викрав БТР у служби ФСБ у Грайвороні.

Отже, вже йшлося до ночі понеділка, але Росія так і не почула ні звернення верховного головнокомандувача, ні міноборони. Хіба що влада оголосила в Білгородській області режим контртерористичної операції (КТО), яку відразу ж перейменували дотепники, які не втратили здатності жартувати, в операцію «КТО тут?».

Згідно з режимом КТО, місцевим закрутили гайки за повною програмою: «починаючи від перевірки документів, що засвідчують їхню особу, та закінчуючи зупиненням діяльності небезпечних виробництв та організацій, у яких використовуються вибухові, радіоактивні, хімічно та біологічно небезпечні речовини»…

Село Козинку в рамках КТО заблокували силовики, місцеві жителі перестали виходити на зв’язок, у губернатора заспокоюють усіх, мовляв, йде зачистка, треба почекати. Вранці вівторка в соцмережах з’являється спокійне повідомлення «Ми зустріли світанок на звільненій території і рухаємось далі» від «Легіону «Свобода Росії», і народ міцно замислюється. Жителів селищ та сіл Грайворона, Новобудівки, Горьковського, Безімено, Мокра Орлівка, Глотове, Гора-Поділ, Замостя, Сподарюшено виселили кого куди без чітких термінів повернення додому.

В ефірі знову з’являється Пєсков і… висловлює глибоке занепокоєння. На годиннику – опівдні вівторка. За кілька хвилин з’являється повідомлення міністерства оборони.

– У ході контртерористичної операції ударами авіації, вогнем артилерії та активними діями підрозділів прикриття Державного кордону Західного військового округу націоналістичні формування було заблоковано та розгромлено. Залишки націоналістів відкинуті на територію України, де за ними триває завдання вогневої поразки до повної ліквідації. Знищено понад 70 українських терористів, чотири бойові броньовані машини та п’ять пікапів, – рапортує міністерство.

Не минає й години, як з’являються повідомлення про «прорив» ДРГ до населених пунктів Горьківський та Щетинівка Білгородської області. На момент написання матеріалу ця інформація ніким не підтверджена. Офіційного звернення президента РФ до громадян також немає. Висловився лише Медведєв, традиційно звинувативши у всьому Америку та Британію.

Ілля Богданов, колишній ФСБшник у трофейному_БТРі. Фото: t.me/astrapress

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *