ЗМІ: Telegram готується до IPO у 2025 році

У мережі з’явилася презентація щодо підготовки компанії Telegram Group Inc. до першої публічної пропозиції акцій (IPO) у другому-третьому кварталі 2025 року. Документ нібито розповсюджує російський брокер «БКС Мир инвестиций».

Інвесторам пропонується придбати облігації Telegram, випущені у 2021 році, які можна буде конвертувати в акції під час IPO із гарантованим доходом.

Передбачено таку схему конвертації:

  • знижка 10%, якщо IPO відбудеться до березня 2024 року;
  • знижка 15%, якщо IPO відбудеться до березня 2025 року;
  • знижка 20%, якщо IPO відбудеться до березня 2026 року;
  • погашення облігацій у 2026 році, якщо IPO не відбудеться.

У презентації зазначено, що на момент укладення розрахункового контракту базовий актив (облігації Telegram із купоном 7%) не було придбано. У випадку невдачі БКС в придбанні базового активу клієнтам обіцяють повернення коштів із дохідністю 3% річних.

Згідно з резюме, 100% Telegram Group Inc. належать Павлу Дурову. Загальна сума зобов’язань компанії становить $2 мільярди.

Серед каналів монетизації Telegram зазначені:

  • контекстна реклама;
  • преміумфункції для організацій та ком’юніті;
  • співпраця з The Open Network, включаючи продаж нікнеймів та логінів на платформі Fragment, а також створення криптовалютного гаманця;
  • створення ботів для покупок всередині месенджера.

Крім того, команда Telegram планує дозволити рекламу в Stories, розширити функціональність преміумакаунтів для команд, а також запустити в Індії платіжний сервіс для проведення P2P- та P2M-транзакцій з участю неназваного великого місцевого гравця.

Асоціація власників облігацій підтвердила отримання такої презентації клієнтами російської “БКС”.

“Ми фіксуємо звернення інвесторів, яким брокер пропонує такий продукт”, — сказав представник компанії.

Характерно, що репост запису із документом зробив Георгій Лобушкін — колишній PR-директор соцмережі “ВКонтакте”, одним із засновників якої є Павло Дуров.

Чутки про плани Telegram провести IPO з’явилися ще у 2021 році. Тоді як платформи для першої публічної пропозиції компанія розглядала Nasdaq і Гонконзьку фондову біржу.

Нагадаємо, у березні 2021 року Telegram залучив понад $1 мільярд завдяки продажу конвертованих облігацій.

Найбільшими інвесторами стали фонди з Об’єднаних Арабських Еміратів — Mubadala Investment Company та Abu Dhabi Catalyst Partners. Разом вони придбали облігації на суму $150 мільйонів.

Російський фонд прямих інвестицій придбав міноритарний пакет в інвестиціях Mubadala Investment Company на суму приблизно $2 мільйони.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *