Відповідачі за звинуваченнями SEC у шахрайстві мають право на суд присяжних у федеральному суді. Таке рішення ухвалив Верховний суд США, пише журналістка FOX Business Елеонор Терретт.
🚨BREAKING: The Supreme Court has just ruled in a 6-3 vote that when the @SECGov seeks penalties for fraud, a defendant is entitled to a jury trial in federal court, as opposed to being subjected to the agency’s “in-house” legal proceedings.
— Eleanor Terrett (@EleanorTerrett) June 27, 2024
Іншими словами, SEC більше не зможе покладатися на своє «внутрішнє» судочинство, додала вона.
Рішення ухвалено за підсумками розгляду позову Джорджа Джарксі проти Комісії. У ньому він оскаржив законність рішення регулятора заборонити йому працювати з цінними паперами і накласти штраф за шахрайство.
Верховний суд постановив, що судові розгляди за подібними процесами, які проводять призначені SEC адміністративні судді, порушують закріплене в Сьомій поправці до Конституції США право на суд присяжних.
У Altinvest.finance побачили у вердикті значні зміни у сприйнятті виконавчих проваджень відомства в майбутньому. Фахівці зазначили, що подібні розгляди тепер прирівняні до традиційних цивільних і кримінальних справ, де право на суд присяжних є основоположним.
The recent Supreme Court decision underscores a significant shift in how SEC enforcement actions might be perceived moving forward. By granting defendants in SEC fraud cases the right to a jury trial, the Court is essentially aligning these proceedings more closely with…
— Altinvest.finance (@altinvestbot) June 27, 2024
«Ця зміна може внести в процес більш ретельну перевірку і справедливість, потенційно змінивши динаміку правозастосування у сфері регулювання. […]. Буде цікаво подивитися, як це рішення вплине на підхід агентства […], і чи зможе воно вплинути на минулі справи», — пояснили аналітики.
Нагадаємо, 27 червня Coinbase подала до суду на SEC і FDIC через їхні спроби «відрізати» криптоіндустрію від банківського сектора.
У травні у відповіді на отримане у квітні від Комісії повідомлення Веллса Uniswap Labs назвала юридичну аргументацію агентства слабкою і заявила про готовність до судового протистояння. Представники децентралізованої біржі повідомили, що «готові битися».
У червні Consensys заявила, що має намір домогтися більшої регуляторної ясності щодо криптовалют, тому продовжить боротьбу з SEC у суді.