Влада Сінгапуру заморозила $1,8 млрд, пов’язані з відмиванням криптовалют – ForkLog UA

Сингапурська поліція конфіскувала 2,4 млрд SGD (~$1,8 млрд) в рамках найбільшої у країні справи з відмивання злочинних коштів, пов’язаних з цифровими активами. Про це повідомляє Bloomberg.

Додатково правоохоронці арештували банківські рахунки на суму понад 1,13 млрд SGD (~$825 млн) та криптовалюти на $27 млн. В рамках розслідування влада також опечатала понад 110 об’єктів нерухомості та 62 транспортних засоби вартістю приблизно 1,24 млрд SGD (~$906 млн).

В середині серпня поліція арештувала десятьох китайських громадян під підозрою у причетності до відмивання грошей та підробці документів. Згідно з заявою, вони ймовірно легалізували доходи від організованої злочинної діяльності за кордоном, включаючи онлайн-шахрайство та азартні ігри.

Затриманим відмовили в виході під заставу, посилаючись на ризики втечі через наявність фальшивих паспортів. 

На тлі цієї ситуації банки Сінгапуру посилили контроль за китайськими клієнтами. Деякі кредитори перевіряють відкриття нових рахунків та операцій. 

За інформацією джерел видання, принаймні один міжнародний банк вже припинив обслуговування декількох громадян з Камбоджі, Кіпру, Туреччини та Вануату. Інші фінансові установи в місті-державі розпочали оцінювати, чи варто приймати нові кошти від клієнтів з подібними характеристиками в кожному конкретному випадку. 

Злочинний скандал викликав широкий суспільний резонанс, оскільки стосується принаймні десяти місцевих банків. У результаті виникло резонне питання про ефективність місцевої боротьби з відмиванням грошей. 

Представник організації DBS Group, яку також стосується цей процес, зауважив, що місцевий режим регулювання зобов’язує всі банки відстежувати ризики легалізації злочинних доходів, але не змушує їх відмовляти в послугах. 

У парламенті Сінгапуру підняли понад 30 питань з цієї теми: від строгості процесів перевірки до повідомлень про підозрювані транзакції та впливу на репутацію країни. Міністр внутрішніх справ Сунь Сюєлін заявив, що відомство надасть відповіді на брифінгу на початку жовтня. 

Нагадаємо, у вересні в Таїланді арештували обвинувачених у організації криптошахрайства на $27 млн. Жертвами платформи під назвою bchgloballtd.com стали принаймні 3280 осіб. 

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *