Витрати, пов’язані з IPO Circle, загрожують репутації організації як емітента другого за величиною стейблкойна, як заявив генеральний директор Borderless Кевін Лехтінітті в інтерв’ю The Block.
Підприємець брав участь у створенні TrueUSD, «першої повністю резервної монети в Сполучених Штатах». Компанія, якою він зараз керує, пропонує фінансовим установам необхідну інфраструктуру для впровадження стейблкоїнів.
На початку квітня Circle подала до Комісії з цінних паперів і бірж США заявку на первинне публічне розміщення акцій (IPO).
Лехтінітті зазначив, що очікуване падіння прибутку емітентів USDC у 2024 році може свідчити про збільшення операційних витрат, пов’язаних із зусиллями щодо дотримання нормативних вимог, спрямованих на отримання схвалення регуляторних органів.
Його основний суперник, Tether, організація, що стоїть за USDT, використовує протилежну стратегію. Якщо порівняти чисельність персоналу, то стає очевидним, що Circle виділяє «значну кількість коштів» на ліцензування, оплату праці комплаєнс-персоналу та лобіювання, вважає експерт.
У 2024 році фірма компенсувала біржі криптовалют Coinbase, попередньому учаснику консорціуму Center, 908 мільйонів доларів для підтримки USDC. Ця транзакція представляє витрати Circle на «розподіл».
“Це навіть не витрати на перше місце, а лише збереження другого. Важливе попередження для тих, хто хоче запровадити власний стейблкоїн”, – підкреслив Лехтінітті.
Водночас він не бачить «явних переваг» для Circle щодо розподілу монет. Навпаки, PayPal має значні переваги для PYUSD завдяки своїй інтеграції з відомими продуктами платіжного гіганта.
«World Liberty доведеться підтвердити це, але вони, ймовірно, мають справді унікальну перевагу з точки зору просування по службі. Я б припустив, що перебування на посаді президента [Сполучених Штатів, Дональда Трампа] дає певні переваги», — зауважив Лехтінітті.
У березні платформа DeFi, над якою має консолідований контроль сім’я Трампа, оголосила про запровадження стейблкоїну в розмірі 1 долар США.
Для Circle Лехтінітті вважає, що єдиний шлях до збереження своєї позиції полягає в успішному впровадженні сприятливої нормативної бази, яка може випередити конкурентів. Реально цього можна було б досягти за допомогою лобістських зусиль, хоча такі ініціативи потребують «надзвичайно великих витрат».
Нагадаємо, профільний комітет Палати представників США прийняв рамковий законопроект STABLE Act щодо регулювання стейблкойнів. Альтернативна пропозиція, GENIUS Act, пройшла аналогічний процес у Сенаті.