Сенатора-демократа від штату Нью-Джерсі (США) Боба Менендеса, який називав першу криптовалюту «ідеальним вибором для злочинців», визнали винним в отриманні хабарів.
Згідно з повідомленням NBC News, присяжні погодилися з усіма 16 пунктами обвинувачення, включно з хабарництвом, здирництвом, діяльністю як іноземного агента, перешкоджанням правосуддю і кількома видами змови.
Менендес брав кошти готівкою і золотими злитками, діючи на користь уряду Єгипту і Катару.
Сам сенатор заперечує звинувачення, як і його дружина Надін. Він пообіцяв оскаржити рішення. Винесення вироку заплановано на 29 жовтня.
Справа привернула увагу в криптоспільноті, оскільки Менендес був затятим критиком індустрії. Він просував програму з пом’якшення ризиків від легалізації біткоїна в Сальвадорі разом зі співавторами Джимом Рішем і Біллом Кессіді.
Член Національного біткоїн-офісу Сальвадора Стейсі Герберт прокоментував ситуацію.
While Senator Bob Menendez was hiding bars of ill-gotten gold he had received as bribes, President Bukele was establishing the most transparent government in the world by posting El Salvador’s public bitcoin address for all the world to audit. pic.twitter.com/XKyw1FzfIT
— Stacy Herbert 🇸🇻🚀 (@stacyherbert) July 16, 2024
«Поки сенатор Боб Менендес ховав нечесно здобуті злитки золота, які він отримав як хабар, президент [Найіб] Букеле створював найпрозоріший уряд у світі, опублікувавши загальнодоступну біткоїн-адресу Сальвадора для перевірки з боку всього світу», — написав він.
Герберт додав, що сенатський комітет із закордонних справ, головою якого був Менендес, «повинен вибачитися перед Букеле і Сальвадором».
Нагадаємо, у сенаті США ще залишилися критики криптоіндустрії. У березні Елізабет Воррен назвала цифрові активи інструментом шахраїв. На її думку, вони допомагають державам-ізгоям, терористам і злочинним організаціям у небачених масштабах.
У грудні 2023 року п’ять сенаторів підтримали запропонований Воррен законопроєкт щодо розширення KYC-вимог. У спільноті його розкритикували.