Майкл Льюїс розповів про втрату Jump Trading $206 млн у FTX, що зазнала краху – ForkLog UA

Маркетмейкер Jump Trading втратив $206 млн унаслідок краху біткоїн-біржі FTX. Про це пише The Block з посиланням на книгу Going Infinite Майкла Льюїса.

Сума збитку виявилася однією з найбільших серед компаній, що не входили до збанкрутілого холдингу.

Майже половина активів на $8,7 млрд, що належать власникам більш ніж 10 млн акаунтів на FTX, була зосереджена на 50 найбільших рахунках. Однак реальні імена приблизно половини цього списку були приховані, зазначив Льюїс.

За його даними, підрозділ Jump Trading під назвою Tai Mo Shan Limited втратив понад $75 млн. Збиток афілійованої з маркетмейкером Virtu Financial Singapore склав понад $10 млн.

Як джерело інформації Льюїс у книзі згадав внутрішні документи, виявлені колишньою головною операційною директоркою FTX Констанс Ван.

Значна частина анонімних акаунтів на біржі була пов’язана з її співробітниками. Сама Ван втратила близько $25 млн. Їй вдалося зберегти тільки $80 000 на банківському рахунку.

Як куратору команди продажів Ван було відомо про побоювання високочастотних трейдерів щодо надання FTX несправедливих переваг Alameda Research. Хоча це не відповідало дійсності, біржа безплатно позичила афілійованій фірмі депозити трейдерів, написав Льюїс.

Згідно з книгою, Ван також отримала дані про витрати FTX на спонсорство. Серед цифр, що впадають в очі, опинився п’ятирічний контракт із Головною лігою бейсболу на $162,5 млн. А семирічний договір із розробником відеоігор Riot Games на $105 млн Ван пов’язала з тим, що CEO біржі Сему Бенкману-Фріду подобалася League of Legends.

Крім того, було укладено рекламні угоди з музичним фестивалем у долині Коачелла ($25 млн), зіркою НБА Стефеном Каррі ($31,5 млн), командою Mercedes у «Формулі-1» ($79 млн) і Кевіном О’Лірі з Shark Tank ($15,7 млн).

«Я намагалася замислитися над цими питаннями. Але я думала, що вони використовували прибуток Alameda або інвестиції Сема принесли купу грошей», — сказала Ван.

Іншим документом, який привернув її увагу, став приблизний баланс Alameda, що різко контрастує з попередніми версіями.

«Коли я його побачила, то сказала своїй команді не розкривати це зовнішнім сторонам, якщо вони не хочуть втратити ім’я і репутацію», — заявила вона.

У поспішно, на її погляд, підготовленому напередодні краху документі було заявлено активи з приватних інвестицій Бенкмана-Фріда на суму понад $4,7 млрд. Розділ зобов’язань показував депозити клієнтів обсягом понад $10 млрд. Ці кошти мала зберігати FTX, але зрештою вони опинилися в приватному трейдинговому фонді засновника біржі.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *