Західний бізнес масово йде з російського ринку

Західні фірми продовжують масово залишати російський ринок через наслідки війни та тиску санкцій. До 2025 року 62% компаній з країн, які вважаються «недружніми» до Кремля, покинули Росію, насамперед з Канади, Австралії, Нової Зеландії, Фінляндії, Норвегії та Швеції.

3726_210932-uk.png (176,09 Кб)

Про це повідомляють російські ЗМІ, посилаючись на дані аудиторсько-консалтингової компанії Kept. Аналітики перевірили діяльність понад 300 іноземних підприємств, які володіли «значними активами» в Росії і мали річну виручку не менше 1 млрд рублів.

До кінця 2024 року 183 компанії завершили відхід з російського ринку. Більшість (103 компанії) передали свої активи вітчизняним фірмам, тоді як ще 40 передали управління місцевим операторам. Крім того, 17 компаній припинили свою участь у спільних підприємствах з російськими партнерами, а 14 компаній повністю припинили свою діяльність або ліквідували свій бізнес у Росії. У дев'яти випадках було укладено угоди про вихід з іноземними покупцями.

Найактивнішими у відході з російського ринку були фірми Північної Європи. При цьому 94% компаній з цього регіону припинили свою діяльність у Росії. Це включає всі 20 фінських фірм у вибірці та 13 із 15 шведських компаній. Так само всі компанії з Норвегії та Ісландії покинули російський ринок. У Данії, з іншого боку, було завершено 74% виходів.

Серед компаній із США, Німеччини, Франції та Великобританії частка тих, хто покидає російський ринок, коливається в межах 59-67%. Компанії з Канади, Австралії та Нової Зеландії продемонстрували найвищий рівень виходу – 100%. І навпаки, такі країни, як Австрія (50%), Швейцарія (38%), Італія (22%) і Бельгія, продемонстрували нижчий відсоток виходу.

Незважаючи на значний відтік компаній, в Росії все ще працюють 96 іноземних фірм (приблизно третина досліджуваної вибірки). Ще 19 компаній знаходяться в процесі виходу, а сім іноземних активів були передані під контроль російської держави. До цих активів входить спільне підприємство пивоварних титанів AB InBev (США, Бельгія) і Efes (Туреччина), а також фірми з виробництва побутової техніки (Ariston, Італія) і сільськогосподарської продукції («Agroterra», США).

За даними Kept, частка компаній, які залишають Росію, зросла з 55% у 2023 році до 62% у 2024 році. Відсоток компаній, які вирішили піти, також зріс з 64% до 68,5%. Приблизно 6% компаній зараз перебувають у процесі продажу свого бізнесу, і їхні майбутні результати значною мірою залежатимуть від змін у політиці санкцій.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *