Експерти в галузі стверджують, що імпортні мита, запроваджені президентом Дональдом Трампом 2 квітня, суттєво вплинуть на майнерів біткойнів у Сполучених Штатах.
За словами Мейсона Джаппи, засновника та генерального директора Blockware Solutions, наразі більшість обладнання для майнінгу криптовалют імпортується з Малайзії (нова тарифна ставка 24%), Таїланду (36%) та Індонезії (32%).
Це матиме серйозний вплив на індустрію майнінгу біткойнів, більшість серверів для майнінгу біткойнів імпортуються з Малайзії/Таїланду/Індонезії. Уже поставлені в США бурові установки стануть більш цінними. @BlockwareTeam
Нові тарифи США:
Китай — 34%…
— Мейсон Джаппа (@Mason_Jappa) 2 квітня 2025 р
«Інсталяції, які вже дісталися США, зростуть у ціні», – зазначив він.
Саммер Менг, генеральний менеджер BitMars, також включила до списку Китай (54%). Вона підкреслила, що це вплине на всі заводи Bitmain, провідного виробника пристроїв для майнінгу біткойнів.
За даними The Mining Pod, компанії, розташованої в КНР, вона контролює близько 80% частки ринку ASIC-майнерів. Ще 7% належить китайському конкуренту MicroBT, який працює в аналогічних регіонах.
Обидві фірми раніше оголосили про плани створити виробничі потужності в Сполучених Штатах. Однак масштаби цих операцій залишаються неясними, а мікросхеми, необхідні для цих заводів, продовжують імпортуватися з-за кордону.
Аналітик Мітчелл Аскью з Blockware Solutions назвав наслідки мит «значними». Він вказав, що вони, швидше за все, призведуть до зменшення імпорту, що призведе до збільшення внутрішнього попиту.
Тарифи мають ВАЖЛИВІ наслідки для біткойн-майнерів.
За винятком офшорних поставок, які скорочуються, зростаючий попит на берегові майнери.
Якщо це поєднати зі зростанням BTC, ми можемо побачити, що ціни на ASIC зростуть у 5-10 разів, як це було у 2021 році.
Перегляньте цей слайд із @BlockwareTeam 2025… https://t.co/IZk6dIa3xW pic.twitter.com/Y16uEJM7i5
— Мітчелл ✝️🇺🇸 (@MitchellHODL) 2 квітня 2025 р.
«Якщо ми поєднаємо це зі сплеском цін на BTC, ми можемо стати свідками зростання цін на ASIC-майнери в 5-10 разів, подібно до того, що відбулося в 2021 році», — заявив Аскью.
Деякі постачальники обладнання поспішають «схопитися за останню можливість», повідомляє Bloomberg. Лорен Лін, яка очолює відділ обладнання в Luxor Technology, має менше двох днів, щоб транспортувати 5600 одиниць з Таїланду до Сполучених Штатів.
«Сьогодні ми просто намагаємося прискорити процес. В ідеалі ми могли б зафрахтувати літак для доставки. Ми розглянемо всі креативні варіанти, щоб їх вивести», — зауважила вона.
Витрати на обладнання складають значну частину витрат шахтарів, а збільшення витрат на закупівлі понад 20% суттєво вплине на рентабельність бізнесу, додала вона.
Тарас Кулик, генеральний директор Synteq Digital, висловив думку, що анонсовані тарифи «заважатимуть подальшому розвитку сектора».
“Якщо нові імпортні мита будуть націлені на основні компоненти, північноамериканські майнінгові оператори зіткнуться з вищими капітальними витратами. Це посилить тиск на ринок, який і без того сповільнюється”, – прокоментував Вулфі Чжао, керівник відділу досліджень TheMinerMag.
Варто нагадати, що під час своєї передвиборчої кампанії Трамп назвав себе «президентом криптовалют», пообіцявши створити США як «глобальну столицю» сектору цифрових активів і захистити майнінгову галузь у світовому масштабі.