Біткоїн-біржа Kraken подала до суду клопотання про відхилення позову SEC, оскільки його розгляд може створити «небезпечний прецедент» для повноважень регулятора.
У листопаді 2023 року Комісія звинуватила компанію в пропозиції незареєстрованих цінних паперів у вигляді цифрових токенів на своїй платформі.
Відомство також заявило, що Kraken здійснювала незаконну діяльність як біржа, брокер, дилер і клірингове агентство. Інші претензії стосувалися бізнес-практик, що не відповідають правилам, на кшталт змішування клієнтських і корпоративних коштів.
Юристи компанії в заяві вказали, що суд має відхилити позов SEC з двох основних причин:
- Регулятор не може обґрунтовано стверджувати, що цифрові токени були інвестиційними контрактами під час торгівлі на Kraken;
- агентство розширює свої повноваження на значну частину економіки без чіткого дозволу Конгресу.
У блозі компанія уточнила, що навіть якщо теоретично прийняти твердження Комісії як правдиві, вони хибні з точки зору закону. Згідно з тестом Хауї, інвестиційний контракт вимагає «вкладення грошей у спільне підприємство, від якого інвестор розумно очікує прибутку в результаті зусиль інших». Нічого подібного SEC у випадку з біржею не виявила, впевнені в Kraken.
(6/10) Today, Kraken is moving to dismiss the complaint. It was timed to intimidate those who would question the SEC’s jurisdiction, and it fails to allege any securities were traded on Kraken, illegally or otherwise.
— Dave Ripley (@DavidLRipley) February 23, 2024
«Замість ідентифікації цінних паперів у скарзі міститься прохання до суду підтримати теорію про те, що інвестиційний контракт може існувати без договору, без післяпродажних зобов’язань або навіть без взаємодії між емітентом і покупцем», – написав CEO Kraken Дейв Ріплі.
У компанії вважають, що суд не повинен підтримати такий підхід регулятора, оскільки він «не має обмежувальних принципів».
«Це дало б SEC безмежну владу над торгівлею – від предметів колекціонування, таких як спортивні сувеніри, колекційні картки, дорогі годинники, до таких товарів, як діаманти», – продовжив Ріплі.
На думку юристів, сам розгляд позову «створить небезпечний прецедент». Як вони підкреслили, у Комісії до 2023 року визнавали, що не мають повноважень регулювати криптоіндустрію. Але потім відомство «виявило, що має майже безмежну свободу дій у пошуку „цінних паперів“ навіть там, де це суперечить десятиліттям прецедентного права», що вилилося в низку позовів.
«SEC не має бути дозволено розширювати власну юрисдикцію – це прерогатива Конгресу», – підсумували вони.
Нагадаємо, з березня 2023 року відомство ініціювало розгляди за цивільними позовами до Beaxy, Bittrex, Binance і Coinbase.