JPMorgan: Емітенти стейблкоїнів можуть порушити функціонування грошового ринку – ForkLog UA

Емітенти стейблкоїнів ризикують підірвати ринок короткострокового фінансування після введення ФРС обмежень доступу до нього. До такого висновку прийшли в JPMorgan, повідомляє Bloomberg.

У квітні 2023 року Федрезерв виключив грошові фонди, створені з єдиною метою отримати доступ до угод з репо (RRP), зі списку контрагентів для операцій зворотнього РЕПО овернайт (RRP – з поверненням наступного дня).

Це рішення призвело до того, що тепер емітентам стейблкоїнів доведеться конкурувати з індустрією грошових фондів на суму $5,64 трлн за такими активами, як казначейські векселі, потенційно знижуючи ставки нижче рівня по RRP (наразі 5,3%).

“Хоча заборона має сенс з точки зору фінансової стабільності, вона може потенційно підірвати вже досить низький нижній поріг ставок грошового ринку, який забезпечує ФРС через RRP”, – зазначено в документі.

Аналітики пояснили, що механізм RRP є безпечним і привабливим місцем для грошових фондів, банків та інших контрагентів, де можна “сховати гроші” на ніч.

RRP пропонує стабільну, відому ставку, прив’язану до орієнтирів політики ФРС, яка часто вища, ніж в більшості альтернативних грошових ринків, таких як казначейські векселі або ринкове РЕПО.

До того, як Мінфін США почав активно розміщувати T-Bill у червні, контрагенти розмістили на рахунках ФРС понад $2 трлн. З того часу використання цього механізму скоротилося приблизно на $723 млрд, оскільки грошові фонди перевели гроші в скарбничі векселі і ринкове РЕПО.

Зсув сповільнився в середині липня, оскільки інші інвестори почали витісняти грошові фонди на фоні доходності 5%.

Загальний резервний портфель емітентів USDT і USDC станом на червень 2023 року становив $114 млрд, з яких понад 60% припадало на скарбничі векселі, а 25% – на угоди РЕПО.

Ця сума становить всього 2% ринку T-Bills, але, за словами стратегів, додатковий ріст капіталізації “стейблкоїнів” може витіснити інших покупців і збільшити дисбаланс попиту та пропозиції. Виникла дефіцит скарбничих векселів і РЕПО вплине на подальше зниження ставок.

Аналітики зауважили, що плив подій на ринку криптовалют впливає на TradFi (традиційні фінанси). Вони посилаються на крах TerraUSD у травні 2022 року, який продемонстрував, наскільки швидко може відбутися різка зміна в сегменті короткострокових ставок.

Швидка та масова ліквідація інших високоякісних ліквідних активів (таких як казначейські векселі) одним емітентом стабільних монет може вплинути на вартість чистих активів інших емітентів та фондів грошового ринку, які володіють скарбничими векселями, що призведе до ще більшої кількості ліквідацій, вказали фахівці.

“Хоча це ризик малоймовірної події, він є характерним для ринку криптовалют. Будь-яка масове ліквідація, ймовірно, буде обмежена балансовими звітами дилерів і їхніми можливостями для обробки, що також може вплинути на NAV (чисту вартість активів) інших емітентів стейблкоїнів та інших власників ліквідності”, – висновок аналітиків.

Нагадаємо, аналітики Федрезерву Бостона і Нью-Йорка побачили загрозу фінансовим ринкам в “стабільних монетах”.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *