Хестер Пірс: біткоін-ETF слід було схвалити п’ять років тому

Торгуваний на біржі спотовий фонд (ETF) на основі першої криптовалюти слід було схвалити п’ять років тому, заявила комісарка SEC Хестер Пірс в інтерв’ю CNBC. 

«Я не можу сказати, чи готова Комісія схвалити біткоїн-ETF. […] Логіка, згідно з якої ми цього не зробили досі, завжди викликала у мене подив», — підкреслила Пірс. 

У липні SEC прийняла до розгляду запити на запуск спотових фондів на цифрове золото від BlackRock, VanEck, Invesco, Fidelity Investments і WisdomTree. Пізніше до них приєдналася Franklin Templeton.

Співробітниця SEC визнала, що її погляди щодо цифрових активів суттєво відрізняються від бачення самого відомства. За словами Пірс, вона «не може передбачити підхід колег до цієї теми».

31 серпня регулятор відклав прийняття рішення щодо кількох запитів, принаймні до середини жовтня. З кінця вересня регулятор переніс розгляд біткоїн-ETF на січень 2024 року.

Пірс є відданим прихильником криптовалют. Раніше вона заявляла, що неоднозначність регулювання галузі шкідлива для громадян США.

У вересні чиновниця натякнула на можливу зміну криптополітики SEC. Згідно з її визнанням, вона не очікувала, що Комісія буде так повільно шукати рішення щодо нормативної бази для цифрових активів, коли увійшла в її склад у 2018 році.

Нагадаємо, на момент написання відомство веде судові процедури щодо громадянських позовів проти компаній Coinbase і Binance. У цьому році претензії Комісії були врегульовані великими біткоїн-біржами Kraken і Bittrex.

У серпні суд підтримав Grayscale у справі проти SEC щодо конвертації GBTC в біржовий фонд. Регулятор відмовився подавати апеляцію на цей вердикт. 

У жовтні SEC відкликала позов проти співзасновника Ripple Кріса Ларсена і генерального директора Бреда Гарлінгхауса з звинуваченнями у порушенні законодавства про цінні папери.  

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *