CoinGecko: країни, що розвиваються, вийшли вперед у розробці CBDC – ForkLog UA

ЦБ шести країн, що розвиваються, перебувають на пілотній стадії впровадження, а п’яти – вже запустили CBDC. Для регуляторів восьми розвинених держав характерна передостання фаза, згідно з даними CoinGecko.

Дослідження в галузі національних цифрових валют ведуть 130 країн. Аналітики послалися на трекер Atlantic Council CBDC.

Серед піонерів – Багамські острови, Ямайка, Нігерія, Ангілья і Східнокарибський валютний союз (ECCU).

Уругвай був першою країною, яка провела великомасштабний пілотний проєкт CBDC у 2017 році. Китай у G20 випередив інших, розпочавши у 2014 році дослідження в цій галузі.

Нижче представлені перші десять країн, які раніше за інших перейшли до пілотних випробувань.

Розбіжність між розвиненими країнами і країнами, що розвиваються, у темпах впровадження аналітики пояснили відносно меншими масштабами і низькою складністю фінансових систем останніх.

Економіки, що розвиваються, зацікавлені в CBDC для розширення доступу до фінансових послуг і цифровізації.

Розвинені країни дотримуються більш обережного підходу через побоювання щодо потенційних негативних ефектів для банківської системи та грошово-кредитної політики.

Основною рушійною силою, що стоїть за розробкою і запуском CBDC, виступає зростаюча цифровізація глобальної економіки. Оскільки використання готівки скорочується, регулятори ризикують втратити контроль над монетарною політикою і платежами без альтернативи у вигляді цифрової валюти.

Серед додаткових плюсів CBDC – транскордонні платежі. У новій “формі” вони можуть допомогти центробанкам зберегти статус своєї валюти як глобального засобу обміну і резервної валюти.

Національні цифрові валюти також дають змогу модернізувати старіючу інфраструктуру фінансового ринку і впроваджувати програмовані функції, неможливі під час використання готівки, підсумували фахівці.

Нагадаємо, раніше експерти з CoinGecko назвали найвигідніші країни для соло-майнінгу біткоїна.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *