Активність в L2-мережі Base перевищила показник Ethereum – ForkLog UA

Вперше в історії дві мережі другого рівня випередили Ethereum за кількістю транзакцій на секунду (TPS). Base вийшла на перше місце в рейтингу за останні добу, зазначив незалежний дослідник Джейсон Чень.

Aktivnist V L2 Merezhi Base Perevishhila Pokaznik Ethereum Forklog Ua 2c29a97, Business News

Aktivnist V L2 Merezhi Base Perevishhila Pokaznik Ethereum Forklog Ua 7740bbf, Business News

Дані: L2Beat.

L2-протокол, що підтримується Coinbase, досягнув значення 12,93 TPS, за даними L2Beat. У zkSync Era показник становить 12,62 TPS, в той час як у Ethereum, другій за капіталізацією криптовалюті, – 10,18 TPS.

Активність на платформі Base протягом тижня зросла майже на 50%. Чень відзначив, що проект активно залучає ліквідність з інших ланцюгів і має тенденцію до зростання.

За даними BaseScan, 14 вересня мережа обробила рекордні 1,88 млн транзакцій за добу. Для порівняння, у лідерах сектору за TVL Arbitrum і Optimism цей показник становив 503 655 та 378 444 відповідно.

TVL Base протягом останнього тижня майже не змінився і становить приблизно $381 млн. У zkSync Era обсяг ліквідності демонструє схожий тренд, але на вищому рівні – $417 млн.

Aktivnist V L2 Merezhi Base Perevishhila Pokaznik Ethereum Forklog Ua 8e006d4, Business News

Aktivnist V L2 Merezhi Base Perevishhila Pokaznik Ethereum Forklog Ua 7f264f3, Business News

Дані: L2Beat.

За даними DeFi Llama, майже половина коштів, заблокованих на Base, припадає на децентралізовану біржу Aerodrome – $132 млн. Друге місце в списку займає Web3-соцмережа Friend.Tech з $36 млн.

Однак останній протокол лідирує за обсягом комісій – за останню добу цей показник становив $0,98 млн при прибутку в $0,5 млн. Загалом проект Friend.Tech, “смерть” якого декотрі учасники ринку констатували наприкінці серпня, заробив протягом тижня $4,84 млн на транзакційних зборах.

Нагадаємо, що повноформатний запуск основної мережі Base відбувся 9 серпня, а вже 14 серпня платформа кредитування DeFi Compound інтегрувала її, і тепер користувачі можуть вибирати ETH та cbETH як заставу для отримання позики стейблкоїна USDC у новій мережі — Bridged USD Coin (USDbC).

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *