Україна внесли зміни до ПДР з метою наближення до ЄС

Йдеться про вмикання світла поза населеними пунктами, нюанси щодо перевезення дітей.

8170_98_main.jpg (65.44 Kb)

Уряд вніс зміни до Правил дорожнього руху з метою наближення до законодавства Євросоюзу.

Про це повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук в Telegram. Змінами передбачено, що обовʼязково необхідно вмикати під час руху на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.

Також закріплено заборону перевозити дітей, зріст яких менше 150 см, у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу і на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім ряду випадків.

Мельничук зазначає, що урядом уточнено перелік дорожніх знаків, якими позначено спеціальні місця для стоянки на автомагістралях і дорогах для автомобілів.

Інші новини транспорту
Згідно нині діючими Правилами дорожнього руху, у період з 1 жовтня по 1 травня їзда з вимкненим ближнім світлом фар або ходовими вогнями є правопорушенням. У цьому випадку водієві загрожує штраф у розмірі 425 – 510 грн.

На початку лютого 2023 року стало відомо, що в Києві спростили процедуру викупу машини зі штрафмайданчика. Кияни отримали можливість відразу отримати QR-код, щоб забрати евакуйовану машину, завдяки інтеграції додатків “Київ Цифровий” та “Дія”.

Раніше для того, щоб забрати евакуйоване авто, потрібно було сфотографувати документи і чекати на рішення інспектора. З сервісом “Дія” послуга стала майже автоматичною.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *