Ситуація на кордоні з Польщею стала критичною

Україна у співпраці з Польщею позиватиметься до перевізників, які заблокували прикордонні автомобільні пункти пропуску. Насамперед подаватимуться позови про відшкодування збитків, завданих страйками на пунктах пропуску.

5243_630_360_1655013510-201.jpg (77.31 Kb)

Про це у неділю, 19 листопада, розповів віце-президент Асоціації міжнародних автоперевізників АсМАП Володимир Балін в ефірі телемарафону. За його словами, ситуація вже стала критичною.

Україна отримала юридичну допомогу з боку Польщі. У адвокатів два завдання – допомогти розблокувати ситуацію, а також з’ясувати, хто винен і хто платитиме цю шкоду.

Як сказав Балін, робота в цьому питанні активно проводиться і позови будуть подані найближчим часом.

“Перевізники вже готують позови. І є польські юристи, які готові у Польщі ці позови подавати до страйкарів. Завтра ввечері ми матимемо інформацію про дозволи (на блокування кордону, – ред.) – хто давав дозвіл, хто питав, на яких підставах. І все це ляже в основу”, – сказав він.

Раніше стало відомо, що 6 листопада кордон України з боку Польщі заблокували польські ультраправі. Йдеться про блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску: “Корчева – Краковець”, “Гребене – Рава Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”.

У результаті на кордоні простоюють тисячі вантажівок. В Україну не можуть ввозити імпортну продукцію, а з України не вивозять експорт. На ранок 19 листопада на кордоні з Польщею спостерігалося скупчення близько 2900 вантажівок.

При цьому українські перевізники кажуть, що блокування кордону підтримала лише одна асоціація польських перевізників, яка раніше активно працювала з країною-агресором Росією. Політичне представництво взяв він Рафаель Меклер, партія якого має незначне представництво в Сеймі: вони проти інтеграції Польщі до ЄС, за обмеження зв’язків з Україною.

Однак у Польщі ультраправі великою підтримкою не користуються (у них лише 6 місць із 460 у парламенті).

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *