Розмитнення авто в “Дії”: українцям змінюють правила

Народні депутати передали на розгляд Верховній Раді законопроєкт № 10380, який значно зменшує людський фактор у процесі розмитнення вживаних легкових авто й переносить цей процес у “Дію”.

20_fullsize_613b44b6266d2-1200x800.jpg (30.58 Kb)

Громадяни зможуть подавати електронну митну декларацію через застосунок “Дія”, бізнес – через портал “Дія”. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Як зараз
На процедуру визначення митної вартості впливає людський фактор, сказав Федоров.

Багато у чому вартість залежить безпосередньо від митного інспектора. Тож за відсутності чітких критеріїв є можливості для зловживання як з боку посадових осіб митниці, так і з боку декларантів. Які часто вносять меншу вартість машини, щоб зменшити митний платіж, тобто фактично зменшують надходження до бюджету.

Як буде
Законопроєктом пропонують створити Базу даних митної вартості легкових автомобілів.

Базу сформує Міністерство цифрової трансформації на основі даних митниці.

У системі буде митна вартість нових легкових автомобілів, які проходили митне оформлення в Україні з 2007 року, із деталями: марка, модель, рік випуску, тип і обʼєм двигуна.

Федоров показав детальний алгоритм розмитнення через “Дію” в інфографіці.

Загалом, весь процес розмитнення буде онлайн. Дія навіть допоможе заповнювати митну декларацію, підтягнувши інфо про автівку за VIN-кодом.

“Цифровізація зробить процес розмитнення прозорим та швидким. А головне – повністю внеможливить будь-які корупційні схеми на митниці. Очікуємо на підтримку законопроєкту від комітету і народних депутатів у залі”, – заявив Федоров.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *