Блокаду знято: запрацював пункт пропуску зі Словаччиною

Блокаду пункту пропуску зі Словаччиною припинено. Пропуск вантажівок через “Ужгород – Вишне-Німецьке” здійснюється у звичайному режимі. При цьому Європейська комісія вже відповіла на вимогу польських активістів: вони не мають наміру змінювати умови транспортного безвізу для України.

9418_kordon-perekrittya-1024x534.jpg (47.73 Kb)

“Продовжуємо працювати зі словацькими колегами, щоб запобігти подальшим протестам”, – написав на своїй сторінці у Facebook заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.

Як він зазначив, Єврокомісія не планує вносити зміни до чинної Угоди про лібералізацію вантажних перевезень, а навпаки, висловлює готовність відстоювати транспортний безвіз. Про це за результатами Ради міністрів транспорту ЄС заявила комісар Адіна Велян.

“Щоб усі ці новини відбулися, а транспортний безвіз було збережено та продовжено, ми з командою Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України на чолі з Олександром Кубраковим проводимо багато непублічної роботи та комунікації з партнерами. Вдячний державам-членам ЄС, які сьогодні підтримали Україну та відстоювали питання Угоди про лібералізацію”, – зазначив він.

Водночас блокада кордону не тільки завдає збитків бізнесу, вона ставить під загрозу і фінансування української армії. Справа в тому, що лише за листопад митниця недоотримала понад 9 млрд грн, які мала спрямувати до держбюджету. Усі ці гроші передбачалися для фінансування оборони та безпеки.

Експорт за листопад обвалився на 40%, за даними самої митниці. Загалом обсяги скоротилися на 9,2 млн тонн. На вантажний транспорт припало 783 тисячі тонн. При цьому загальний імпорт України у листопаді скоротився приблизно на п’яту частину. І якщо ситуація не вирішиться найближчим часом, страйк на кордоні коштуватиме Україні 1 процентний пункт зростання ВВП.

Крім того, блокування українського кордону польськими перевізниками зриває контракти на 2024 рік, а також може призвести до проблем з пально-мастильними матеріалами. “Кінець листопада-грудень – це місяці, коли формуються нові контракти на наступний рік. І, відповідно, якщо зараз ми не маємо можливості доставляти вчасно продукцію, багато контрагентів, з якими мали відносини виробники, можуть переукласти (контракти. – Ред.) з кимось іншим”, – пояснив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *