Українські пенсіонери можуть лишитися без пенсії через перевірки: у кого заберуть виплати

Українські пенсіонери можуть втратити свої виплати після проходження верифікації. Перевірка щодо законності нарахування пенсійних виплат проводиться Пенсійним фондом України (ПФУ), Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів. Якщо особа її не пройде по одному з критеріїв, то вона ризикує втратити гроші.

Про це йдеться у методиці Мінфіну про верифікацію пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання. В документі зазначені пункти, згідно з якими проводить відповідна перевірка. Багато пенсіонерів ризикують втратити пенсії через прості помилки або недостатню обізнаність.

Що перевіряють під час верифікації пенсій

Під час верифікації пенсійних виплат в Україні перевіряють різні реквізити та інформацію, щоб забезпечити правомірність та точність надання пенсій та довічного грошового утримання громадянам.

  1. В українців перевіряють серію та номер паспорта, а в іноземців — реквізити паспорта або документа, що дає право на постійне місце проживання в Україні.
  2. Перевіряється ідентифікаційний код або номер паспорта для осіб, які відмовилися від отримання ідентифікаційного коду.
  3. Також перевіряють, чи не виїхали пенсіонери або отримувачі довічного грошового утримання за кордон, оскільки перебування за межами країни може вплинути на отримання пенсійних виплат.
  4. Крім того, перевіряють дані про групу інвалідності отримувачів соціальних виплат та порівнюватимуть цю інформацію з даними, наявними у Пенсійному фонді.
  5. На фінальному етапі верифікації проводять перевірку правомірності надання пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання громадянам. Під час цього етапу експерти дивляться, чи немає в реєстрі даних про смерть осіб.

Якщо на якомусь етапі перевірки виникають питання, то пенсіонер може втратити виплати, якщо не підтвердить ту чи іншу інформацію. Верифікація має на меті забезпечити справедливі та точні пенсійні виплати та уникнути неправомірних виплат.

Після завершення процесу верифікації, деякі категорії пенсіонерів можуть втратити право на отримання пенсійних виплат у відповідно до Закону про “Обов’язкове загальнодержавне пенсійне страхування”.

Скриншот: zakon.rada.gov.ua

Скриншот: zakon.rada.gov.ua

Які ще є підстави для скасування виплат

Згідно із законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” виплата пенсії за рішенням територіальних органів ПФ або за рішенням суду припиняється у разі:

  1. Помилки у прізвищі пенсіонера може призвести до скасування пенсійних виплат, оскільки це може спричинити неправильну ідентифікацію отримувача.

  2. Отримання пенсійних виплат за допомогою фальшивих документів.

  3. Якщо громадянин певний час жив за кордоном без відповідного зняття нарахованих йому виплат.

  4. У разі, якщо пенсіонер протягом шести місяців не отримував своїх пенсійних виплат.

  5. Якщо громадянин є переселенцем та змінив місце проживання.

Нагадаємо, раніше “Інформатор” писав, що деякі пенсіонери отримають разову грошову допомогу до Дня Незалежності. Крім того, повідомлялося, хто отримає надбавку у серпні.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *