У 2025 році суддям і прокурорам уже вдалося задекларувати понад дві сотні нових транспортних засобів та кілька об’єктів нерухомості. Більшість цих декларацій складається з подарунків, отриманих від членів родини: таких як батьки, подружжя чи навіть нащадки. Так, прокурор Бориспільської районної прокуратури Каміла Кадирова придбала автомобіль Lexus ES 2024 року випуску частково за рахунок пожертвувань (частково за рахунок кредиту).
Одеська суддя Олександра Танцюра отримала від дочки розкішну квартиру біля моря. Які подарунки задекларували прокурори та судді у 2025 році, а також що купують за власні кошти, дивіться у цій статті.
Квартира на березі океану від дочки і новенька Audi від тата: що дарують начальству.
34-річна Каміла Кадирова, прокурор Бориспільської районної прокуратури, проживає в шикарній квартирі площею 27 квадратних метрів у Києві, яку спроектувала її бабуся Галина Цимбал. В останній податковій декларації Кадирова вказала середньомісячний дохід 70 900 грн, а також заощадження 200 000 грн і 12 000 доларів США.
У січні 2025 року прокурор придбала собі Lexus ES 2024 року випуску. У дилерських центрах цей автомобіль коштує від 52 600 доларів США. Офіційно автомобіль коштував 2,2 мільйона гривень, частково коштував її батько, частково – кредит. Так Каміла Кадирова, яка офіційно проживає в бабусиній компактній квартирі в хрущовці, стала власницею автомобіля преміум-класу. Зазначимо, що батько Каміли, Артур Кадиров, фігурував у розслідуваннях ЗМІ про незаконний видобуток піску в Броварському районі, де його донька працює прокурором.
Суддя Північного апеляційного господарського суду Леся Сітайло у січні 2025 року задекларувала ще дорожчий автомобіль. Вона придбала Porsche Cayenne 2019 року випуску за 3,1 млн грн, частково на подарунок від батька у 700 тис. грн.
Рідний брат судді Тарас Сітайло працював у Вищій кваліфікаційній комісії суддів, а його колишня дружина працювала помічником судді Солом'янського райсуду Києва. 72-річний батько судді Тарас Сітайло став фігурантом розслідування Bihus у 2017 році через квартиру та гараж, які він отримав у подарунок від компанії «Тарас», яка, як з’ясував OBOZ.UA, належить її 72-річному батькові. У власності судді – 62,8 кв. квартира в престижному ЖК Sherwood.
Хоча повідомляється, що більшість подарунків надходять від батьків-пенсіонерів, є помітні винятки. Так, 19 березня 2025 року суддя Одеського окружного адміністративного суду Катерина Танцюра заявила про дарування від своєї дочки Олександри Танцюри квартири вартістю 6 млн грн. Ця резиденція площею 101,7 кв.м в Одесі.
Крім того, згідно з її останньою декларацією, дочка не мала ні заощаджень, ні доходів; на той час вона була безробітною. Як стало відомо OBOZ.UA, квартира розташована в будинку на Фонтанській дорозі, 62-к, в ексклюзивному ЖК “Консул”, всього в 700 метрах від моря. Ціни на квартири в цьому комплексі можуть досягати 15 млн грн.
Крім квартири, Танцюра також володіє будинком площею 308 кв.м в селі Лиманка і квартирою площею 221 кв.м в Одесі. Минулого року суддя заробила 1,5 млн грн (124,8 тис. грн на місяць). Катерина Танцюра була призначена суддею Одеського окружного адміністративного суду у 2009 році строком на 5 років. 21 травня 2015 року Верховна Рада переобрала її безстроково. Її колишній чоловік Дмитро Танцюра – депутат Одеської міськради (від «Довіряй бізнесу») і бізнесмен. У 2023 році Танцюра пообіцяв підтримку мера Одеси Геннадія Труханова. Вона також є власницею девелоперської компанії «DIM Group».
Прокурор Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури Євгеній Грушовенко задекларував подарунок свого батька Григорія Грушовенко Audi A4 2024 року випуску вартістю 1 млн грн. Ця сума відповідає цінам, указаним на популярних сайтах з продажу автомобілів.
Варто зазначити, що задекларовані подарунки не обов’язково означають, що прокурори чи судді намагаються узаконити статки. У деяких випадках це справді можуть бути цінні подарунки або фінансова підтримка від членів родини.
Які транспортні засоби закуповують прокурори за власні кошти?
Аналізуючи 84 декларації прокурорів, які повідомляють про суттєві зміни в майновому стані, виявляється, що однією з найбільш улюблених марок серед них є TOYOTA. Цю марку за перші два місяці 2025 року обрали 12 прокурорів. Наприклад, прокурори придбали чотири автомобілі TOYOTA RAV4.
8 лютого 2025 року прокурор Полтавської обласної прокуратури Інна Черніченко витратила 1,75 млн грн на автомобіль TOYOTA RAV-4 HYBRID. Так само прокурор Генпрокуратури Андрій Тесленко 5 лютого 2025 року придбав таку ж модель за 1,7 млн грн.
П'ятнадцять прокурорів вклали у придбання авто понад мільйон гривень. Найдешевшим автопарком прокуратури став VOLKSWAGEN POLO 2008 року випуску, який за 222 тисячі гривень придбав Олег Стельмах зі Скільського відділу прокуратури Стрийського району.
Крім того, одним із найдорожчих автомобілів, які придбали прокурори, є Volkswagen Touareg 2021 року випуску вартістю 2,3 млн грн, який поповнив автопарк прокурора відділу нагляду за додержанням законів Управління безпеки у регіоні Миколаївської обласної прокуратури Дениса Стоянова.
Лише за перші два місяці 2025 року за власні кошти прокурори успішно придбали понад 80 автомобілів, з них 13