Акції США почали стрімке зростання

Американські акції підскочили після оголошення президента США Дональда Трампа про 90-денне призупинення певних тарифів, що стосуються більшості країн. Крім того, ціни на товари в США зросли.

93_1807580.jpg (61,83 Кб)

Про це повідомляють аналітики ВВС. Відомо, що інвестиційний банк Goldman Sachs, який раніше прогнозував рецесію в США, скасував свій попередній прогноз.

Технологічний індекс Nasdaq зріс на 12%, ставши найвищим показником за 24 роки.

S&P 500 зріс на 9,5%, досягнувши найбільшого зростання з 2008 року.

Промисловий індекс Dow Jones піднявся на 7,9%, що є найкращим показником з 2020 року.

За даними Dow Jones Market Data, зростання індексу блакитних фішок на 2963 пункти було безпрецедентним в історії.

Акції компанії Nike, яка виробляє приблизно половину свого взуття у В'єтнамі, зросли на 11%.

Акції Apple зросли щонайменше на 15%.

Ціни на сировину, в тому числі нафту, також зросли. Ціна еталонної нафти Brent досягла 66 доларів за барель після падіння нижче 60 доларів 9 квітня.

“Це було лише питанням часу, коли Трамп відкличе (імпортні мита)”, – цитує видання Пола Ешворта, головного аналітика Capital Economics у Північній Америці.

Аналітик вважає, що Трамп може повернутися до стратегії «10% універсального тарифу», яку він відстоював під час своєї президентської кампанії. Проте тарифна суперечка між США та Китаєм, як очікується, триватиме, додає Пол Ешворт.

«Важко передбачити, що будь-яка сторона відступить найближчими днями. Ми підозрюємо, що переговори зрештою відбудуться, хоча повне скасування всіх додаткових тарифів, запроваджених з дня інавгурації, виглядає малоймовірним», — зазначив він.

Як повідомляв OBOZ.UA, 9 квітня президент Дональд Трамп несподівано заявив, що США введуть 90-денну паузу щодо нових імпортних мит для більшості країн – за цей час вони будуть знижені до 10%. Водночас тарифи на Китай зростуть до 125%. Це рішення мало набути чинності “негайно”, заявив він.

Ця заява була несподіваною, оскільки всього за день до цього Трамп заявив, що не планує скасовувати нові взаємні тарифи, введені 2 квітня, хоча він згадав про переговори з кількома країнами та «чесні угоди» з ними.

Міністр фінансів США Скотт Бессант зазначив, що “це був намір Трампа весь час”.

Нагадаємо, раніше президент США підкреслював, що для того, щоб американська адміністрація скасувала нові мита, кожна країна повинна надати щось справді визначне в обмін.

Фондовий ринок США зріс на 2 трильйони доларів 7 квітня після того, як Трамп заявив, що планує заморозити тарифи на 90 днів для всіх країн, за винятком Китаю. Однак Білий дім швидко назвав цю заяву «фейковою новиною», що призвело до повторного падіння ринків, що призвело до втрати 3 трильйонів доларів.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *