Націоналізація Сенс Банку: вже ввели тимчасову адміністрацію

У п’ятницю, 21 липня, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) запровадив тимчасову адміністрацію у “Сенс Банк”. Сервіси працюють у звичайному режимі. Найближчим часом фінустанову виведуть з ринку. 

Про це повідомили у пресслужбі ФГВФО. Процес націоналізації банку триває. 

“Команда фонду уже працює в Банку і здійснює усі заходи в межах повноважень, визначених законодавством”, – йдеться в повідомленні.

У фонді нагадали, що враховуючи, що “Сенс Банк” входить до переліку системно важливих банків, Нацбанк, направив до Кабінету міністрів пропозицію щодо участі держави у виведенні банку з ринку. За фактом прийняття рішення Урядом повідомлять додатково.

Станом на зараз фонд забезпечує стабільну операційну діяльність банку. Сервіси для фізичних осіб працюють у звичайному режимі. Зокрема, здійснення платежів та отримання коштів у банкоматах для фізичних осіб доступні у рамках звичних, встановлених регулятором та банком лімітів, без додаткових обмежень зі сторони Фонду. Також без обмежень приймаються платежі юридичних осіб.

Уряд прийняв рішення купити “Сенс Банк” за 1 гривню. Про це йдеться у тексті постанови.

“Держава в особі Міністерства фінансів придбає у фонду гарантування вкладів фізичних осіб акції АТ “Сенс Банк” у повному обсязі за 1 гривню”, – зазначається у постанові. 

Текст постанови щодо виведення з ринку

Текст постанови щодо виведення з ринку “Сенс Банку”

Націоналізація “Сенс Банк”

Після прийняття Кабінетом міністрів України рішення про участь держави у виведенні банку з ринку тимчасова адміністрація триватиме не більше двох днів з дня, наступного за днем отримання фондом відповідного рішення Уряду. Після продажу акцій АТ “Сенс Банк” Міністерству фінансів України, держава стане власником банку. У березні 2023 року Національний банк України (НБУ) визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів АТ “Сенс Банк” (раніше – Альфа-Банк). Йдеться про компанії ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited. У зв’язку з цим їх позбавили права голосу в статутному капіталі установи. Регулятор пояснив своє рішення тим, що власники компаній (Михайло Фрідман, Петр Авен, Андрій Косогов) потрапили під санкції. Крім того, ABH Holdings S.A. володіла істотною участю в Amsterdam Trade Bank N.V. (Нідерланди), який у квітні 2022 року визнали банкрутом. 20 липня НБУ ухвалив рішення вивести з ринку системно важливий АТ “Сенс Банк”. Як проходитиме процес націоналізації читайте у нашому матеріалі. 

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *