Націоналізація Сенс Банку: правління Нацбанку ухвалило рішення вивести фінансову установу з ринку

У четвер, 20 липня, правління Національного Банку України ухвалило рішення вивести з ринку системно важливий АТ Сенс Банк. Воно також та звернулося з пропозицією до Кабінету Міністрів України щодо участі держави в цій процедурі. Націоналізація банку, власниками якого є російські олігархи, почалась. 

Про це повідомляє пресслужба НБУ. 

“На підставі рішення НБУ з п’ятниці, 21 липня 2023 року, в банку буде введена тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб”, – йдеться у повідомленні. 

В НБУ зазначають, що під час тимчасової адміністрації сервіси для фізичних осіб працюватимуть у звичайному режимі, без додаткових обмежень. Також без обмежень прийматимуться платежі юридичних осіб.

Початок націоналізації

Як повідомляв Інформатор,  в Україні готують провести націоналізацію Сенс Банку (у минулому – “Альфа-Банку”). Його власниками є власниками є підсанкційні російські олігархи Михайло Фрідман та Петро Авен.

Ми писали, що спочатку ухвалять рішення про неплатоспроможність банку, а далі Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) запровадить тимчасову адміністрацію в банку. Таке розпорядження, як бачимо, в НБУ вже дали. 

Також Інформатор розповідав, що в НБУ розглядають можливість відв’язати гривню від долара. Станеться це ще не скоро, але гнучкий курс валют, ймовірно, буде ще до завершення війни з росією. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *