Окремі вінтажні монети можуть приносити українцям значну суму грошей. Це пов’язано з тим, що конкретні варіанти шукають колекціонери, і нумізмати виставляють за них тисячі гривень. Зокрема, значну вартість мають монети номіналом 10 копійок. Наприклад, екземпляр 1992 року продали за 37 778 гривень.
Аукціон проходив на платформі Violity, де було зроблено 29 заявок. Згідно з оприлюдненими деталями, монета:
не реставровано;
має поворот лицьової сторони відносно реверсу на 10 градусів.
Монета відноситься до типу 3.32ЖБг. Він виготовлений з латуні та покритий нітридом титану. Аналітики припускають, що цей фактор вплинув на високу ціну, оскільки такі монети трапляються рідко.
“На Луганському машинобудівному заводі під час початкового виробництва українських обігових монет “жовті” номінали навмисно покривали нітридом титану, щоб запобігти швидкому окисленню. Наразі наявність цих наборів вкрай обмежена”, – уточнили там.
Як виглядає монета?
На аверсі (лицьовій стороні монети) центральний зубець тризуба закруглений і товстий. Друге зерно першого колосу дрібне і без отвору, а п’яте зерно другого колоса не торкається листка. Друге і четверте зерна четвертого колоса з’єднані містком.
На реверсі (зворотній стороні) грона № 3 і № 6 складаються з шести ягід (так звані «шестиягідні грона»). На зовнішньому краю вінка їх немає, а сама гравірування зображення дещо грубувата.