Долар стабільний, євро додав у ціні. Офіційний курс валют в Україні на 1 серпня

На вівторок, 1 серпня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він залишився незмінним. Ціна євро зупинилася на рівні 40,32 гривні. 

Про це свідчать дані на сайті регулятора. Порівняно з попереднім банківським днем євро виріс у ціні 7 копійок. 

 Курси валют НБУ станом на 1 серпня:

  • 1 долар – 36,56
  • 1 євро – 40,32
  • 1 польський злотий – 9,15
  • 1 швейцарський франк – 41,96
  • 1 юань – 5,11.

Вартість євро та долара станом на 1 серпня, дані: НБУ

Вартість євро та долара станом на 1 серпня, дані: НБУ

Банки визначилися з курсом долара на серпень 

На початку серпня на валютному ринку України зберігатимуться тренди, сформовані ще в другій половині червня. Відповідно, різких змін готівкового курсу долара в будь-який бік очікувати не варто. За прогнозами, вартість американської валюти протягом усього цього місяця становитиме 37-38 гривні. Про це Obozrevatel розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він зазначив, що поточні курсові коливання будуть незначними та складуть 10-30 копійок.

“Загальна ситуація на валютному ринку в серпні буде досить спокійною. І дуже подібною до липневої: готівковий курс перебуватиме в межах 37-38 гривні”, – сказав Лєсовий.

Він зауважив, що восени, можливо, відбудуться зміни, які зможуть значно вплинути на курс валют. Зокрема, вже у вересні – на початку жовтня “цілком можлива суттєва подія на ринку – повернення до єдиного курсу валют”.

“До вересня глобальні зміни навряд чи можливі. Грубо кажучи, серпень стане “підготовчим” місяцем для подальшої реалізації стратегії НБУ щодо лібералізації валютного ринку. Наразі йдеться про повернення до інфляційного таргетування та плаваючого курсу валют. Водночас ринок готується до вересневих змін, які можуть суттєво вплинути на курс валют”, – пояснив Лєсовий. 

Раніше ми писали, що в Україні відновили виїзні перевірки банків та небанківських установ. Крім того, Нацбанк покращив прогноз зростання економіки України-2023.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *