Ваш друг має більші доходи: як не зруйнувати дружбу при різниці у фінансовому становищі

Ви все ніяк не знайдете справу по душі, а ваш найкращий друг днями в черговий раз отримав підвищення? Різниця у фінансовому становищі може зруйнувати дружбу, якщо не бути обережними. Пропонуємо кілька порад, які допоможуть вийти з цієї непростої соціальної ситуації з мінімальним збитком, інформує Ukr.Media.

Гусак свині не товариш

Незалежно від вашого фінансового становища, ви чомусь стали друзями. Ось і зосередьтеся на тому, що у вас є спільного. Наприклад, якщо разом вчилися в університеті, проводьте час, обговорюючи теми, які якимось чином стосуються вашого минулого.

Професор соціології Ян Ягер стверджує: «Є гарна давня приказка: гусак свині не товариш. Проведені дослідження підтверджують, що тривалі дружні відносини базуються у першу чергу на спільних цінностях. Навіть різницю у фінансовому становищі ваша дружба здатна пережити, якщо у вас однакова система цінностей».

Озбройтеся припущенням, що ваш товариш досяг успіху завдяки економності

Не дайте дорогій машині і великому будинку ввести вас в оману: швидше за все, ви навіть близько не здогадуєтеся, скільки грошей на банківських рахунках вашого друга. Особливо, якщо ви не дуже давно знайомі. Враження, яке у вас склалося, може бути оманливим. Тому, у першу чергу, виходьте з припущення, що ваш товариш — людина економна, навіть якщо підозрюєте наявність великих фінансових можливостей. Вибираючи заклади для спільного відвідування та варіанти проведення часу, починайте з недорогих або безкоштовних. Поступово можете перейти до більш дорогим, коли переконайтеся, що ви і ваш друг маєте таке бажання, підкріплене фінансовими можливостями.

Будьте відвертими

Зовсім не обов'язково ділитися інформацією про стан вашого банківського рахунку або розмір зарплати. Однак сподіваємося, що незалежно від вашого фінансового становища, вам досить комфортно з вашими друзями, щоб бути з ними відвертими, коли вас щось не влаштовує. Ваш більш багатий друг пропонує розваги, які вам не по кишені? Відверто зізнайтеся, що не хотіли б витрачати стільки на цю мить і відхилить пропозицію, або ж запропонуйте більш дешеву альтернативу.

Зустрічайтеся на нейтральній території

Звичайно, домашні зустрічі є більш фінансово вигідними, ніж відвідування громадських закладів. Однак хороше дороге житло може викликати психологічний дискомфорт і заздрість. В такому разі, зустрічі поза домом можуть виявитися найкращим варіантом. Професор Ягер стверджує: «Другу з невеликим доходом може бути не дуже комфортно у вашому триповерховому особняку з дизайнерським інтер'єром. Особливо, якщо ви починали свою кар'єру приблизно однаково.»

Нехай плануванням зустрічей займається той, у кого менший дохід

Ви заробляєте більше, ніж ваш товариш і сумніваєтеся, чи може він собі дозволити розваги, які хочете запропонувати? Тоді дайте йому можливість першому висловити своє бачення вашої зустрічі. Якщо у вас менші доходи, ніж у приятеля, проявіть ініціативу і першими висловіть свої варіанти.

Головне — увага

Незалежно від рівня ваших доходів, намагайтеся уникати дорогих подарунків. Адже важлива не матеріальна цінність подарунка, а увага того, хто його дарує, і зусилля, докладені до його вибору. Дійсно пам'ятні речі в житті переважно безкоштовні або не дуже дорогі.

Проводьте більше часу на свіжому повітрі

Коли плануєте спільні розваги, намагайтеся надавати перевагу тим, які сприяють здоровому способу життя. Приємний бонус: вони переважно недорогі або безкоштовні. Розваги на свіжому повітрі завжди цікаві, доступні та корисні для здоров'я. Заплануйте прогулянку або похід на природу, виберіться разом на пляж або влаштуйте пікнік в красивій місцевості.

Займіться волонтерством

Незалежно від товщини гаманця, волонтерство — це відмінний спосіб відчути, що приносите користь суспільству. Є багато чудових способів допомогти тим, хто цього потребує, без значних фінансових витрат. Запропонуйте другу взяти участь в одному з волонтерських проєктів та з користю проведіть час разом.

Створіть клуб книголюбів

Непоганий варіант спільних розваг — обмін книгами. Вони відносно недорогі та доступні для людей з різним рівнем доходів. Діліться враженнями від нещодавно прочитаних новинок і обмінюйтеся екземплярами, які варті уваги.

Платіть кожен за себе

Якщо у вас з товаришем різний рівень доходів, в ресторані краще просити окремі чеки для кожного з вас. Так ви зможете уникнути зайвого стресу і платити тільки за те, що вам по кишені.

Вечеряйте в домашній обстановці

Так ви зможете уникнути високих ресторанних цін, незручного обговорення того як ви будете розплачуватися і очікування моменту, коли принесуть рахунок. Приготування їжі вдома практично завжди набагато економніше, ніж харчування в кафе і ресторанах. Ви також зможете уникнути витрат на няню або замовлення додаткової їжі, якщо у когось з вас є діти.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *