Як згуртувати власний колектив — 8 дієвих методів, які підвищать ефективність працівників та покращать взаємодію між ними

Командний дух — важлива складова ефективної роботи будь-якого колективу. Ми підібрали варіанти для офісу і віддалених співробітників.

Лояльність не вийде насадити насильно

Можна спустити весь бюджет і розбитися в коржик, щоб влаштувати найкрутіший захід. Тільки всі зусилля підуть прахом, якщо у вашої компанії є проблеми на рівні базових процесів. Непрозора система роботи і управління, затримки зарплат, самодурство начальників, виплата премій не по заслугах, а по знайомству, незаконні звільнення — враження від цього не виправить ніякий тайммбілдінг, інформує Ukr.Media.

Усі способи підігріти командний дух здатні лише підвищити лояльність, а не створити її з нуля. Вона складається з безлічі цеглинок. Але найголовніше — фундамент, те, наскільки комфортно співробітнику працювати в компанії, а не розважатися.

Турбота про людей повинна бути щирою

Не варто влаштовувати вечірку в нічному клубі, якщо у вас у команді майже всі — любителі настільних ігор. Це не той вихід із зони комфорту, який повинен стимулювати людей стати ефективнішими і продуктивнішими.

Природно, догодити абсолютно всім не вийде. Але можна хоча б спробувати вловити потрібний настрій. Наприклад, створіть опитування і запропонуйте на вибір кілька різнопланових активностей. Нехай співробітники проголосують, чого вони хочуть. Так ви покажете, що їхня думка теж чогось варта.

Примушування до розваг — погана ідея

У співробітника має бути право без усяких виправдань відмовитися від активностей, які не мають ніякого відношення до роботи. Це нічого не говорить про його лояльність. Може, у нього кішечка захворіла і він соромиться розповісти, як хвилюється.

Релігійні свята — погана ідея для таймбілдінга

Деякі приводи в кращому випадку викличуть подив у якоїсь частини колективу, в гіршому — все закінчиться суперечками і образами.

Скажімо, влаштовувати загальне пірнання в ополонку на Водохреща — сумнівна затія з усіх боків. По-перше, серед вас можуть бути люди різних конфесій та атеїсти. Для них січневий заплив виглядає абсурдно. По-друге, купання у крижаній воді — заняття на любителя, причому досить здорового.

Так що краще вибирати більш нейтральні приводи для згуртування колективу.

Регулярні маленькі активності кращі за рідкісні, але пишні

Влаштовувати великі корпоративні свята кілька разів на рік — правильно і добре, особливо якщо ви добре все продумали. В ідеалі вони мають бути такою собі приємною зустріччю старих знайомих, на яку всі дуже чекають. Якщо співробітники ніяк не спілкуються протягом року, то такого ефекту не буде. Саме тому важливо регулярно приділяти увагу взаємодії в колективі.

Як можна згуртувати команду?

Зробити процеси у фірмі більш прозорими

Можна проводити періодичні зустрічі зі співробітниками, під час яких керівництво розповідає, як ідуть справи. Важливо відзначати недоробки, але ще важливіше — разом святкувати спільні перемоги. У людей повинна бути можливість задати питання і розповісти про проблеми — раптом їх можна безболісно вирішити.

Загалом, поки працівник відчуває себе людиною, а не гвинтиком у бездушній корпоративній машині, шанс отримати його лояльність досить високий.

Налагодити знайомство з новими співробітниками

У крихітних офлайн-компаніях на три людини новий співробітник отримує можливість досить швидко влитися в колектив. Якщо компанія крупніша, фахівці з різних відділів ризикують кілька місяців не стикатися навіть у коридорах або в черзі до кулера і не знати про існування одне одного. Що стосується віддалених співробітників, для них великий шанс і зовсім ніколи ні з ким не перетнутися, крім свого безпосереднього керівництва.

А тому важливо не лише представляти команді новачків, а й давати їм можливість поспілкуватися в неформальній обстановці. В ідеалі це особиста зустріч, хоча і відеоконференції — це краще, ніж нічого.

Організувати неформальний канал зв'язку

Цей пункт логічно продовжує попередній. Людям складніше стати ближчими, якщо вони розмовляють тільки зі своїми безпосередніми колегами і тільки на робочі теми. Тому необхідно, щоб у них був майданчик для неформального спілкування, наприклад загальний чат.

Організувати неробочі активності

Такі заходи допомагають співробітникам розкритися з різних сторін і познайомитися ближче. Вони зводять разом людей, які, можливо, в інших обставинах не зустрілися б. Добре, якщо це активності різної тематики, які допоможуть знайти однодумців. Ось кілька ідей.

  • Клуб за інтересами. Це може бути книжковий клуб або кіноклуб, кулінарна співдружність, корпоративний рейд у мережевій грі — що завгодно.
  • Внутрішнє навчання співробітників. Одна з ідей для внутрішнього навчання — непрофільні навички, які допомагають з мотивацією, продуктивністю, бадьорістю духу, спілкуванням. Ймовірно, хтось опанував секретними техніками і готовий поділитися з командою.
  • Змагання. Зазвичай, ви всією командою боретеся за досягнення KPI. Але можете додатково битися у спортивному або інтелектуальному змаганні. Краще змагатися не одне з одним, а зі сторонніми противниками.

Висвітлювати новини компанії

Можна періодично робити розсилку електронною поштою, публікувати пост у корпоративному каналі або чаті. У тексті ви резюмуєте, що сталося за минулий період, ділитеся показниками, проблемами, досягненнями, відзначаєте героїв.

Влаштовувати флешмоби і челенджі

Зрозуміло, цю ідею із захопленням сприйме не будь-який колектив. Але якщо співробітники молоді, схильні до невеликих авантюр і активні в соціальних мережах, то можна спробувати. Присвойте кожному челенджу хештег, щоб дивитися всіх учасників разом.

Вибудувати систему комунікації між співробітниками

Навіть у найкрутішій і прозорій компанії між співробітниками можуть виникати непорозуміння. Причому не лише між начальником і підлеглим, а й між лінійними працівниками. Важливо налаштувати систему комунікації так, щоб в учасників конфлікту була можливість прояснити і виправити ситуацію. Для цього потрібно, щоб всі знали, до кого звернутися в цьому випадку, і потрібна повна конфіденційність.

Організувати спільні виїзди

Тут багато що залежить від бюджету. Хтось вивозить співробітників у Мілан або Анталью, хтось ‑ на найближчу турбазу. Всі варіанти можуть бути досить ефективними.

Які корпоративні заходи ви вважаєте дійсно корисними?

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *