Ці кілька звичок погіршують роботу вашого мозку

Наші звички відіграють важливу роль у формуванні нашої поведінки та способу життя. Нові технології і ґаджети не лише серйозно спростили життя, але й посприяли тому, що необхідність думати у ряді питань просто зникла, а прагнення до багатозадачності і сидячий спосіб життя лише погіршують стан справ, що не може не відбиватися на розумовій діяльності людини. Розглянемо п'ять основних звичок, які уповільнюють роботу мозку, інформує Ukr.Media.

Багатозадачність

Робити кілька справ одночасно — майже норма для сучасної людини. Прослуховування аудіокниг під час роботи за комп'ютером, телефонні розмови під час тренування, перевірка пошти / перегляд соціальних мереж у перервах між читанням — ми прагнемо встигнути якомога більше, намагаючись заощадити час і досягти кращого результату. Але у цьому випадку є ризик того, що жодна справа не робиться вдумливо і ґрунтовно — одночасне виконання ряду дій перевантажує наш мозок, а це сприяє зниженню продуктивності і розсіює увагу.

Використання додатків

Призначення ґаджетів і додатків полягало у спрощенні життя людини, проте у цьому питанні є й інша сторона медалі — небажання зайвий раз напружувати розумові здібності для вирішення будь-якого питання. Калькулятор, нагадування, конвертер валют — усі ці програми розслабляють наш мозок і дозволяють йому зайвий раз не напружуватися.

Малорухливий спосіб життя

Сидячий спосіб життя позначається не лише на фігурі і здоров'ї в цілому, але й на працездатності мозку. Низька рухливість призводить до уповільненого кровопостачання, а це означає, що й до ускладненого надходження кисню у мозок, що позначається на ефективності і продуктивності його роботи — іншими словами, коли ми цілий день сидимо за комп'ютером, наша увага розсіюється, якість роботи знижується, а тому важливо робити перерви на прогулянку або легку розминку, а також не забувати про важливу роль фізичної активності у житті в цілому.

Поглинання великого потоку інформації

Немає сумнівів у тому, що сьогодні суспільство споживає інформацію у величезних об'ємах — існує неймовірна кількість джерел, і кожен самостійно обирає, звідки її отримувати. Намагаючись дізнатися якомога більше, людина припиняє концентруватися на одній темі, береться за декілька, але поверхнево. Різноманітність фактів провокує втрату концентрації на одному предметі і вчить людей шукати легкі шляхи, адже складний вимагає від них вдумливого і зосередженого розумового процесу.

Відсутність правильного режиму дня

Ми нерідко нехтуємо сном заради навчання, роботи, вечора у гарній компанії або перегляду фільму. Але ж якісний сон — найважливіша частина життя, яка відповідає за правильне функціонування усього організму. Він відновлює не лише сили і енергію, але й допомагає відпочивати мозку, який напружується протягом усього дня. Сон дає можливість мозку перезавантажитися, у результаті чого вранці у людини з'являються сили, відновлюється пам'ять, а уся інформація, що надходить, починає сприйматися "тверезим розумом" і адекватно.

Саме тому варто дотримуватися правильного режиму дня і не забувати про важливість сну — намагайтеся лягати і вставати у той самий час, прибирайте на ніч телефон і не намагайтеся "надолужити згаяне" у вихідні дні, лежачи у ліжку до обіду.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *