Чому так важко відкладати і збирати гроші

Поступово відкладаючи гроші, ви можете накопичити і на заповітну відпустку, і на виконання давньої мрії, і на якусь дорогу покупку. Тільки ось навіть при зарплаті вище середнього буває складно привчити себе правильно накопичувати свої заощадження, інформує Ukr.Media.

Відкладаєте не з кожної зарплати, а коли доведеться

Може, на радощах від повідомлення про поповнення рахунку ви просто забуваєте відкладати на свою мрію, а може, ви вважаєте, що накопичення необов'язково має проводитися систематизовано. У будь-якому випадку обидва ці варіанти віддаляють вас від бажаного результату.

Кращий спосіб — налаштувати в банківському додатку автоматичне перерахування певного відсотка із загальної суми надходжень. Це позбавить вас від необхідності самостійно переказувати гроші на ощадний рахунок.

Не стежите за боргами

Думати, що ви з легкістю накопичите певну суму, не враховуючи те, що на вас висить борг або навіть кілька боргів, — це фатальна помилка. У багатьох випадках сума боргу зростає щомісяця, і чим довше ви будете ігнорувати цю статтю витрат, тим істотніша буде накопичена цифра в платіжках.

Тому перше, що ви повинні засвоїти, якщо вже твердо вирішили відкладати гроші: необхідно якомога швидше розрахуватися з усіма. Це стосується і позики у друзів і знайомих, і штрафів за машину, і прострочень по кредиту, і комунальних платежів. Як тільки розплатитеся — сміливо починайте збирати на світле майбутнє.

Відкладаєте, а потім знімаєте невеликі суми

І не кажіть, що такого жодного разу не було. Припустимо, відкладали ви кілька місяців, а потім вам терміново знадобилося щось купити, або заплатити за ремонт, або ж просто не вистачило вільних грошей до кінця місяця. І ви починаєте повільно, але вірно штурмувати свої запаси.

Іноді це позбавляє вас непоганих відсотків, які встигли "накапати" на рахунок за весь час, поки ви тільки вносили гроші і не знімали їх. Природно, ви перестаєте наближатися до своєї заповітної мети. Тому радимо завести як мінімум два рахунки і використовувати один виключно для накопичення, а другий — як резерв у разі термінової необхідності грошових коштів.

Обіцяєте собі почати відкладати трохи пізніше

"Почну збирати завтра / через тиждень / з наступної зарплати". Є хороша приказка: не відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні. Так і з накопиченням: якщо не почнете вже зараз, завтра придумаєте собі чергову відмовку на кшталт "потрібно залишити гроші на нові шпалери" або "а як же комуналка". Ніхто не змушує вас відкладати великі суми. Почніть хоча б з тисячі і ви побачите, як справа буде поступово просуватися вперед.

Не відстежуєте витрат

"Я б із задоволенням збирав, але ж я витрачаю майже всю зарплату", — говорите ви. І знову позбавляєте себе можливості почати збирати гроші. У більшості випадків проблема полягає в тому, що ви не відстежуєте, на що витрачаєте гроші. Поїли у кафе, придбали звичку брати каву на винос перед роботою, кілька разів з'їздили на таксі, тому що не хотілося чекати приходу громадського транспорту, — ось вони, ваші гроші, які ви могли відкласти на задуману подорож. І це тільки вершина айсберга. Адже якщо спробуєте розібратися, скільки грошей ви витрачаєте на непотрібні речі або дорогі перекушування, — будете здивовані.

Ви вважаєте себе занадто бідними

Так, якщо ваша зарплата — 5 тисяч, а ви живете на орендованій квартирі і економите на їжі — вам дійсно можна лише поспівчувати. Але давай поміркуємо: де воно — рішення вашої проблеми?

Постійна нестача грошей або їх повна відсутність говорить про те, що ви заробляєте менше, ніж вам потрібно для більш-менш комфортного життя. Значить, вам потрібно подумати перш за все про те, як можна збільшити свій дохід. Це може бути зміна місця роботи або професійної діяльності взагалі, навчання перспективним спеціальностями в інтернеті, самонавчання по книгах і відеоуроках або фріланс. Якщо не хочете йти зі своєї роботи або боїтеся, що не зможете знайти собі нову, — поміркуйте про те, чи є у вас навички, за допомогою яких можна подвоїти свою зарплату.

Ви не вмієте задовольнятися тим, що у вас є

Чим більше ви витрачаєте грошей, тим більше ростуть ваші потреби. Загалом-то, можна навести досить непоганий приклад: замість того щоб продовжувати ходити з телефоном дворічної давності, але в прекрасному стані, ви купуєте останню модель айфона або просто дорогий гаджет з купою функцій, якими ви не будете користуватися.

Навіть якщо ваші доходи зросли, це не означає, що ви можете витрачати всі гроші не оглядаючись. Встановіть собі ліміт, який ви зможете щомісяця витрачати, а решту суми відправляйте на свій накопичувальний рахунок у банку.

Ви економите на потрібних вам речах з метою відкладати велику суму

Коли ви купуєте собі кросівки за 500 гривень, сподіваючись, що зекономлена 1 000 піде на накопичувальний рахунок, ви сильно помиляєтеся. Ця ж сума через місяць-два піде вам на нові кросівки, бо куплені за безцінь, довше носитися не зможуть.

Хочете накопичити? Вчиться брати собі не дешеві, а якісні речі, щоб не шукати їм заміну після декількох місяців. Це правило дійсно допомагає заощадити, оскільки хороша річ може носитися і рік, і навіть два, якщо ви ставитеся до неї дбайливо.

Ви запозичуєте, щоб не витрачати відкладені гроші

Так, і таке буває. Коли в додатку бачите як красуються цифри на ощадному рахунку, так складно з ними розлучитися. Тому деякі люди вирішують просто зайняти необхідну суму у своїх знайомих або друзів. "Ну а що, не знімати ж гроші, які я відкладаю?". Адже в такому випадку знімати їх все одно доведеться, щоб потім розплатитися з кредиторами.

Не беріть в борг, принаймні старайтеся цього не робити. Це золоте правило для людини, яка хоче накопичити, а не звалитися в боргову яму.

Ви любитель знижок

Це, звичайно, не економія на потрібних речах, але щось близьке. Бажаючи зменшити витрати на певні покупки, люди в підсумку купуються на знижки. Ви бачите цінники з привабливим написом "-70 %" і буквально не можете пройти повз. Так, на цю хворобу страждають не тільки дівчата, оскільки бажання заощадити є у всіх. Але сезонних розпродажів потрібно побоюватися: великий ризик того, що разом з потрібною річчю ви купите пару-трійку речей непотрібних — і плакали ваші грошики.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *