Податкову звітність хочуть спростити для малого та середнього бізнесу в Україні

Міністерство фінансів розглядає варіант встановлення порога доходу для подання Standard Audit File — Tax (SAF-T) файлу малим та середнім бізнесом до Державної податкової служби.

Про це повідомила заступниця міністра фінансів Світлана Воробей на дискусії, ініційованій Центром економічної стратегії (ЦЕС), передає «Інтерфакс-Україна».

«Нема потреби вимагати таке подання (SAF-T файлу. — Ред.) для малого та середнього бізнесу. Наприклад, у європейських країнах є такий мінімальний поріг для подання SAF-T навіть для платників ПДВ — 300 тис. євро. Я думаю, що під час обговорення конкретних законодавчих норм ми також дійдемо того, що встановимо якийсь мінімальний поріг для подання SAF-T», — сказала Воробей.

Щодо спрощення SAF-T заступниця міністра повідомила, що він базується на автоматизованих системах бухгалтерського обліку, які вже присутні на ринку, і тому для фахівців цієї сфери нескладно буде сформувати SAF-T файл.

«На сьогодні вже проведено відповідний тендер. За гроші наших партнерів компанія розробляє SAF-T файл, і у 2024 році перейде до його тестування на великих платниках податків, на добровольцях», — додав голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Він вважає, що таким чином у процесі тестування будуть виявлені всі можливі помилки програми та вдасться напрацювати правильне регулювання механізму SAF-T на рівні закону.

Гетманцев також наголосив, що SAF-T формуватиметься переважно автоматично, підсвічуючи підприємцю частини звітності, які можуть викликати питання у податкових органів, і даючи можливість внести правки та зняти ці питання вже на етапі подання звітності.

За його словами, фінансовий комітет навмисно не розглядає два законопроєкти щодо імплементації SAF-T файлу, раніше подані Кабінетом Міністрів, щоб уникнути ситуації, «коли ми щось приймаємо і потім починаємо впроваджувати це і наштовхуємося на те, що не могли передбачити».

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *