Набув чинності закон про відновлення податкових перевірок

Закон про часткове повернення документальних податкових перевірок (№3453-IX) був опублікований в газеті «Голос України» 7 грудня.

Про це пише Liga.Zakon.

Закон набирає чинності з 1 грудня 2023 року, але не раніше дня, наступного за днем його опублікування. Таким чином, закон набув чинності сьогодні, 8 грудня 2023 року.

Раніше у Мінфіні роз’яснили, що до плану-графіка проведення документальних планових перевірок у період з 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року можуть включатись лише:

  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
  • платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги;
  • нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, зокрема постійні представництва та/або відокремлені підрозділи, у т.ч. постійні представництва нерезидента, які відповідають одному із визначених законом критеріїв;
  • інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають одному із визначених законом критеріїв.

«Водночас законопроєкт залишає низку випадків, коли податкові перевірки не проводитимуться, та встановлює певні особливості відбору платників податків для проведення планових перевірок», — додали в міністерстві.

З 1 грудня 2023 року діятиме мораторій на:

  • проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп — до  1 грудня 2024 року;
  • проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою яких є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій (крім певних виключень);
  • проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об’єктів оподаткування чи об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України та територіях активних/можливих бойових дій (крім певних виключень).

Зазначається, що перевірки під час дії воєнного стану проводитимуться винятково за наявності безпечних умов для їх проведення.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *