Суд Південного округу Нью-Йорка засудив співзасновника міжнародної криптовалютної піраміди AirBit Club Пабло Ренато Родрігеса до 12 років в’язниці з можливістю умовно-дострокового звільнення через три роки.
Згідно з матеріалами справи, 2015 року Родрігес спільно з Гутембергом Дос Сантосом створили схему із залучення готівкових коштів, обіцяючи щоденні доходи від інвестицій у торгівлю криптовалютами та майнінг. Промоутери просували AirBit Club по всьому світу за допомогою дорогих презентацій.
В особистих кабінетах користувачі могли бачити баланси, що зростали, однак це було фікцією. Тим, хто намагався вивести кошти, організатори схеми пропонували виплатити комісію в розмірі 50% від запитуваної суми. Деякі вкладники скаржилися, що зіткнулися із закриттям рахунків нібито через «фінансову кризу, спричинену коронавірусом».
Родрігес, Дос Сантос і троє їхніх спільників — Скотт Г’юз, Сесілія Міллан і Каріна Чайрес — відмивали отримані кошти через криптовалюту, трастові рахунки та фіктивні компанії, надалі використовуючи їх для особистих потреб.
Сукупні шахрайські доходи від AirBit Club склали приблизно $100 млн. Ці активи суд має намір конфіскувати.
Зокрема, Родрігес, крім тюремного терміну, зобов’язаний виплатити $65 млн компенсації та передати в дохід держави ~$1 млн з рахунків компанії, на балансі якої перебував його літак Gulfstream Jet, 3822,98 BTC (понад $100 млн на момент написання), $896 483 готівки, резиденцію в Каліфорнії, а також різні годинники і ювелірні вироби.
Дос Сантос, Г’юз, Міллан і Чайрес визнали провину в шахрайській змові з використанням електронних засобів зв’язку, змові з метою відмивання грошей і для здійснення банківського шахрайства. Сукупне максимальне покарання за трьома пунктами становить 70 років в’язниці. Наразі вони очікують на винесення вироку.
Нагадаємо, співзасновника криптовалютної піраміди OneCoin засудили до 20 років в’язниці.