Зеленський: Від російських ударів по Одесі постраждали 50 будинків та консульство Греції

Зеленський: Від російських ударів по Одесі постраждали 50 будинків та консульство Греції

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Внаслідок російської атаки на Одесу в ніч проти 23 липня постраждали близько 50 будинків, історичні будівлі та будівля консульства Греції. Це вже друга дипломатична установа, яку зачепив російський терор. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні.

– Лише цієї ночі майже 50 будинків було пошкоджено… Постраждала і будівля консульства Греції. Це вже друга консульська установа в Одесі, яку зачепив російський терор. Всього три дні тому через іншу таку атаку було пошкоджено будівлю консульства Китаю… Знищення міст, знищення культури, знищення портів, які мають фундаментальне значення для продовольчої безпеки світу. Не було ще таких терористів, які могли б подолати світ, і ці кремлівські божевільні теж не вдадуться, – зазначив він.

Президент також розповів, що до вівтаря Свято-Преображенського собору Одеси, який він назвав одним із найцінніших соборів України, потрапила російська протикорабельна ракета Х-22. Він нагадав, що у 1936 році цей собор пограбували та знищили більшовики. Вже в незалежній Україні собор було відновлено, і знову терористи намагаються його знищити, сказав Зеленський. Він наголосив, що собор буде відновлено.

– Головне, що незважаючи на будь-які спроби зламати нашу державу та наших людей, ми чітко знаємо: у нас, в України, є майбутнє, бо ми захищаємо культуру та людяність. Росія ж цим своїм терором наближає лише одне – свій демонтаж з історії, – наголосив президент.

У ніч на 23 липня російські окупанти здійснили чергову комбіновану атаку по Одесі та області із застосуванням крилатих ракет типу “Онікс”, Х-22 та “Калібр”. Внаслідок обстрілів загинула одна людина, ще мінімум 22 – отримали поранення. Щонайменше 25 пам’яток архітектури в історичному центрі Одеси, що знаходиться під захистом ЮНЕСКО, пошкоджено.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *