Зеленський привітав Дуду з Днем незалежності Польщі

Зеленський привітав Дуду з Днем незалежності Польщі та згадав спільні битви проти Росії

Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський у відеорозмові з Анджеєм Дудою привітав з Днем незалежності Польщі. Про це повідомив Офіс президента України.

– У День незалежності Польщі Президент України Володимир Зеленський провів розмову в режимі відеоконференції з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою, — розповіли на сайті президента.

Володимир Зеленський привітав Анджея Дуду та весь польський народ із Днем незалежності. Він сказав, що незалежність України завжди буде сильною опорою для свободи Польщі.

– Наші народи – разом з усією Європою – пройшли великий шлях, і завжди, коли ми були по один бік, ми змінювали історію на краще. Дивовижні речі можливі, якщо українці й поляки об’єднані спільною метою. Як у битвах під Оршею й Замостям, так і зараз, у битві, що триває заради свободи України, а отже, Польщі. Ми виграємо цю битву, бо цінуємо одне одного, – заявив президент.

Володимир Зеленський запевнив, що українці завжди будуть вдячні польському народові за допомогу у важкі часи російської агресії.

– Я вдячний, що польські серця відчули ритм українських сердець саме тоді й так, як це було потрібно. Я вдячний, що для польського народу такі цінності, як честь, свобода й солідарність, є справді фундаментальними. І вдячний за спокій та повагу до всіх наших людей, яких ви прихистили, поділившись теплом польського дому, – сказав він.

Зі свого боку Анджей Дуда наголосив, що Польща продовжить підтримувати Україну в боротьбі з російською агресією та на шляху до членства в НАТО і ЄС. Президент Польщі привітав лідера України з рішенням Європейської комісії щодо початку переговорів про вступ України до ЄС.

– Вітаю вас із цим поступом і з тим, що попри складну військову ситуацію ви реалізуєте чергові вимоги на шляху до Європейського Союзу. Ми не лише вболіваємо за вас, а й будемо вас підтримувати, будемо підтримувати ваші прагнення, – сказав президент Польщі.

Уранці 11 листопада Володимир Зеленський у соцмережі Х привітав Анджея Дуду та польський народ із Днем незалежності від імені українського народу. Свій допис президент зробив трьома мовами — польською, українською та англійською.

День незалежності Польщі — національне свято, яке щорічно відзначають 11 листопада на честь проголошення незалежності держави від Російської, Німецької та Австро-Угорської імперій. Свято припадає на день завершення Першої світової війни 11 листопада 1918 року.

Битва під Оршею 8 вересня 1514 року закінчилася перемогою військ Великого Князівства Литовсько-Руського над московською армією. Битва під Замостям 30 серпня — 2 вересня 1920 року — одна з найважливіших битв радянсько-польської війни, закінчилася перемогою Польщі.

Розмова президентів відбулася на тлі блокування польських перевізників пунктів перепусток на кордони з Україною, а також продовження Польщею заборони на імпорт зерна з України.

 

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *