Уряд виділив кошти на реформу НУШ

Кабінет Міністрів спрямував на реалізацію реформи Нової української школи ₴473,3 мільйона.

Urjad Vidiliv Koshti Na Reformu Nush 1379162, Business News

Як повідомляє Міністерство освіти та науки, це передбачено постановою «Деякі питання надання коштів спеціального фонду освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2023 році», яка ухвалена на засіданні уряду.

«Вона передбачає спрямування коштів на реформу „Нова українська школа“ в розмірі 473,3 млн грн у 2023 році. Це важлива інвестиція уряду в покращення якості освіти в українських школах і відновлення реформи НУШ. Адже після початку повномасштабного вторгнення частину видатків на освіту переспрямовували на потреби армії. Тоді було припинено фінансування реформи базової середньої освіти відповідно до Концепції НУШ», — зазначили в МОН.

Як підкреслили у міністерстві, відновлення фінансування має забезпечити безперервність навчання за новим Стандартом базової освіти й освітніми програмами, продовжити пілотування, підготовку педагогічних працівників.

Зокрема, виділено:

₴256,4 мільйона — на закупівлю засобів навчання для навчальних кабінетів закладів загальної середньої освіти, що здійснюють освітній процес на першому (адаптаційному) циклі базової середньої освіти;
₴113,2 мільйона — на закупівлю засобів навчання, мультимедійного обладнання, комп’ютерного обладнання та меблів для навчальних кабінетів для пілотних класів;
₴43,7 мільйона — на придбання навчальної й навчально-методичної літератури, зокрема її електронних версій та з аудіосупроводом, для учнів та педагогічних працівників пілотних класів;
₴60 мільйонів — на підвищення кваліфікації педагогічних працівників: керівників, заступників керівників і учителів закладів освіти, які забезпечують реалізацію стандарту на першому (адаптаційному) циклі базової середньої освіти у 2023/2024 навчальному році, та пілотних класів; підготовку тренерів-педагогів.

За даними міністерства, поновлення фінансування НУШ стало можливим завдяки залишку коштів освітньої субвенції в державному бюджеті, який утворився на кінець 2022 року, й спрямуванню його частини як окремої субвенції.

Засоби навчання місцеві органи влади закуповуватимуть на засадах співфінансування: 70% — субвенція, 30% — місцевий / обласний бюджет: для міських територіальних громад з індексом податкоспроможності понад 1,1, для обласних бюджетів; для обласних і бюджету міста Києва; 80% – субвенція, 20% – місцевий бюджет: для сільських і селищних територіальних громад з індексом податкоспроможності понад 1,1; 90% – субвенція, 10% – місцевий бюджет: для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності 1,1 і менше; 95% – субвенція, 5% – місцевий бюджет: для бюджетів місцевого самоврядування, з яких фінансуються заклади в селах (селищах) зі статусом гірських.

Зазначається, що після того, як обласні ради розподілять кошти між місцевими бюджетами, вони надходитимуть щомісяця до 10 числа.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *