Уряд Чехії планує збільшити виплати для біженців

Деякі українські біженці регулярно повертаються на батьківщину з Чехії. Нинішні правила не забороняють українським біженцям повертатися в Україну, однак, право на фінансову підтримку мають лише ті, хто постійно перебуває в Чехії. Якщо вони їдуть, і це стає відомо поліції, їхнє право на отримання допомоги буде анульовано.

3813_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

Про це заявив міністр внутрішніх справ Віт Ракушан в інтерв’ю Echo24.

Чеський уряд не перешкоджає біженцям повертатися, і, на думку міністра внутрішніх справ Австрії, це логічно. «Біженці повинні мати можливість повернутися на батьківщину і відвідати свої сім’ї, ми не можемо їм у цьому відмовити», — сказав міністр Echo24 у відповідь на запитання про можливе зловживання пільгами. Однак не повинно статися так, що біженці отримають допомогу в Чехії, а більшість часу проводять вдома в Україні. За словами австрійця, запобігти цьому допоможуть більш часті перевірки.

Як будуть перевіряти українців

Міністерство внутрішніх справ та іноземна поліція можуть перевіряти, чи мешкають біженці за адресою, яку вони вказали під час реєстрації.

«Згідно із законом, право на пільги мають лише ті, хто перебуває на нашій території. Якщо вони виїдуть і перевірки МВС чи міліції це виявлять, ми анулюємо їх місце проживання, і вони втратять право на пільги», — додав Ракушан.

Він наголосив, що в країні посилили інтенсивність контролю, щоб більш ефективно запобігати зловживанням системою.

Виплати біженцям планують збільшити

Уряд Чехії планує з наступного року збільшити гуманітарні виплати для біженців. Підвищення має стосуватися вразливих груп, таких як діти, вагітні жінки, люди похилого віку або люди з обмеженими можливостями.

Наразі здорові українці можуть отримати гуманітарну допомогу у розмірі 4860 крон на місяць на дорослого та дитину.
З січня розмір допомоги для дітей-інвалідів має зрости до 11 835 крон на місяць (з нинішніх 5235 крон), а для дорослих — до 11 690 крон (з нинішніх 7290 крон).

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *