Україну відвідала лауреат Нобелівської премії миру 2018 року – Новини на KP.UA

Україну на запрошення Зеленської відвідала лауреат Нобелівської премії миру 2018 року

Фото: president.gov.ua

До України на запрошення Олени Зеленської вперше приїхала лауреат Нобелівської премії миру 2018 року іракська правозахисниця Надія Мурад. Про це повідомила пресслужба президента. 

Перша леді та правозахисниця відвідали смт Бородянка у Київській області, яке перебувало під російською окупацією з 26 лютого до 1 квітня 2022 року.

– Олена Зеленська й Надія Мурад оглянули зруйновані багатоповерхівки на вул. Центральній, відвідали заклад дошкільної освіти «Буратіно», де місцеві жителі переховувалися від російських авіанальотів, та ЗДО «Казка», де окупанти розмістили свій штаб. Зараз садочок реконструйовано, – йдеться у повідомленні.

Зеленська й Мурад подивилися, як працівники ДСНС проводять навчання з мінної безпеки з дітьми зі старших груп.

Під час переговорів за участю Генерального прокурора України Андрія Костіна Олена Зеленська розповіла, що під час в розмов із жертвами сексуального насильства застосовують “Кодекс Мурад”.

– Він дає відповіді, як вибудувати довіру з людьми, які пережили цю глибоку травму, й підтримати їх. Для частини прокурорів і правоохоронців саме ваше ім’я стало синонімом людяності та етики, – сказала перша леді.

За час повномасштабної військової агресії РФ Офіс Генерального прокурора зафіксував 190 фактів сексуального насильства. Зокрема, проти жінок – 136, проти чоловіків – 54. Серед жертв – 13 неповнолітніх: 12 дівчат і 1 хлопець. Найстаршій постраждалій від сексуальних злочинів окупантів 82 роки, наймолодшій – 4 роки. Найбільша кількість випадків сексуального насильства зафіксована у Херсонській області – 67. У Київській скоєно 52 такі злочини, у Донецькій – 34, у Харківській – 18, у Запорізькій – 7, у Чернігівській – 4, у Луганській – 3, у Миколаївській області – 5 випадків.

Надія Мурад – іракська правозахисниця єзидського походження, посол доброї волі Управління ООН з наркотиків і злочинності, лауреат премії Андрія Сахарова «За свободу думки», лауреат Нобелівської премії миру 2018 року. Пережила рабство, насильство й тортури після захоплення її рідного селища Кочо терористичним угрупованням ІДІЛ.

З 2020 року співпрацює із Інститутом міжнародних кримінальних розслідувань (IICI) та Ініціативою запобігання сексуальному насильству під час конфлікту (PSVI) уряду Сполученого Королівства. Створила “Кодекс Мурад”, у якому виокремлені мінімальні стандарти безпечного ефективного й етичного збирання та використання інформації, отриманої від жертви або особи, яка зазнала системного сексуального насильства.

19 травня під час візиту до Саудівської Аравії президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Іраку.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *