З жовтня 2024 року в Польщі українські біженці зможуть отримувати нові соціальні виплати на дітей в рамках програми “Aktywny rodzic”, які складатимуть 1 500 злотих (15 511 грн) на одну дитину та 1 900 злотих (19 647 грн) на дитину з інвалідністю. Для подання заяви необхідно мати статус UKR та безперервно перебувати на території Польщі протягом 365 днів.
Про це йдеться у матеріалі Inpoland.net.pl. Ці виплати спрямовані на підтримку родин з дітьми, які були вимушені виїхати з України через повномасштабну війну. Програма включає три види фінансової допомоги:
Aktywni rodzice w pracy – для працюючих батьків;
Aktywnie w domu – для тих, хто доглядає за дитиною вдома;
Aktywnie w żłobku – для оплати послуг по догляду за дитиною до трьох років.
Українці, що прибули до Польщі після початку повномасштабної війни, матимуть право на допомогу за програмою “aktywnie w żłobku”. Ця допомога призначена для оплати ясел, дитячих клубів, денної няні тощо до досягнення дитиною трьох років.
У разі труднощів із здобуттям дошкільної освіти виплати триватимуть до завершення навчального року, в якому дитині виповнюється чотири роки. Розміри допомоги становлять:
1500 злотих (15 511 грн) на місяць на одну дитину;
1900 злотих (19 647 грн) на місяць на дитину з інвалідністю.
Хто може подати заяву?
Допомога буде доступна громадянам України, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року. Для подання заяви необхідно відповідати таким вимогам:
у заявника (законного опікуна дитини) та дитини повинен бути статус UKR;
заявник з дитиною повинні безперервно перебувати на території Польщі протягом 365 днів на момент подання заяви.
Процес подання заяви на отримання допомоги буде деталізований на офіційних урядових сайтах Польщі та місцевих адміністрацій. Важливо стежити за оновленнями та відповідними інструкціями, щоб вчасно подати заяву і отримати необхідну допомогу.
Програма “Aktywny rodzic” має на меті підтримати родини з дітьми, забезпечуючи їм фінансову допомогу для покриття витрат на догляд за дітьми. Це особливо важливо для українських біженців, які часто стикаються з фінансовими труднощами в умовах вимушеного переселення.